Kdy odebrat podrost?



Aley - (21) - 87.222 (?) 
25.8.2022 21:38, zobrazeno: 304x

Omlouvám se, že nepoužívám přesnou terminologii, neboť ji neznám. Okolo jabloně na podnoži M9 se objevuje podrost, který bych chtěl odebrat a udělat z toho další stromky. Už jsme to zkoušeli a výsledek je výborný. Navíc přestože M9 dělá velmi malé stromy, zakořeňuje to hodně snadno (pokud to nebyla náhoda). A taky bych řekl, že takto namnožené stromky mají lepší kvalitu než chcípáčky, co prodávají běžně v zahradnictví. Dal jsem to do země, pak jsem to 2x přesazoval a pak ještě dal na rok do květináče... a stejně je výsledek lepší než stromky z obchodu. Jelikož se objevují další výhony okolo stejného původního stromku, mám k tomu dotaz: Ve které části roku je vhodné ty výhony odebrat z mateřského stromku a přesadit někam zvlášť? Mám to brát tak, že ideální je počkat až opadá listí, stejně jako při přesazování stromků? Nebo se to dá udělat i teď?

A další stejný dotaz bych měl k myrobalánu. Jeden koupený stromek jsem nechal ve velkém květináči a kmínek hned obrašil dalšími výhony. Roste to rychle, hned jsem na to naočkoval meruňky a teď jen řeším otázku, kdy je vhodné to odebrat a přesadit do samostatné pozice. Tím slovem "vhodné" myslím, aby mi to kvůli tomu přesazení neodešlo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika