Kde ochutnat jablka - okolí Ústí nad Orlicí



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
21.10.2019 21:35

Možná, že bych někde vylovil číslo na paní do prodejny V Častolovicích. Volával jsem tam a zjišťoval, co mají momentálně za odrůdy. Je to už pár let, takže nemusí platit. Když jste tam byla, nemuseli ještě mít ten nejširší sortiment.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 143.206 (?), 14.10.2019 8:56, zobrazeno: 1851x

Dobrý den, mám dotaz, kde ochutnat jablka.Chci koupit jabloňku a potřebuji ochutnat jablka. Byla jsem na výstavě v Častolovicích a tam jsem si je sice prohlédla, ale to vše. Stavovala jsem se i v Častolovicích, jak jablka prodávají, ale měli pouze Galu. Já bych ráda šťavnaté, křehlé, ne moc sladké a moučné jablko. Zkoušela jsem obejít i místní zahrádkářskou osadu, ale noví majitelé netuší co mají zasazeno a původních je už minimum. Navíc letos nebyla moc velká ůroda. 

Díky za rudu a pěkný den! Dagmara

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.10.2019 18:37

Naopak, u nás jsou všude "mraky" jablek. V Častolovicích je i prodejna jablek. U silnice, když jedete od HK po pravé straně. Nějaké si tam nakupte a uvidíte, co Vám chutná. GALA má asi nejlíbivější chuť vůbec, takové jablko pro všechny. Velmi oceňuji její kvalitu i pozdě na jaře, když jí vytáhnou z chlaďáku a včas se sní. Optimální jablečná harmonická chuť. Kam se na ní hrabou nějaká "vysušená" jabka ze sklepa.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.68 (?), 20.10.2019 16:14
Jak jsem psala, v Častolovicich u té prodejně jsem se stavovala a měli pouze Galu, kterou naše školka nenabízí a ani bych ji nechtěla. Jiné druhy neměli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.10.2019 17:05

Letos jsem tam nebyl (prodej jablek přímo od pěstitelů), ale v minulosti tam měli tak 10 až 15 odrůd. Samozřejmě jen ty komerční jako je Bohemia, Rubín, Rubinola, Jonagold, Idared, ale i třeba Melrose, který všude neseženete. Navíc si teď momentálně nevzpomenu. Mám takový dojem, že se tam objevil i Kidds Orange. Měli tam i nějaké hrušky a pozdní švestky. Takový Golden Delicious je sice nejznámější a nejrozšířenější odrůdou, ale taky snad vůbec nejchutnější. Já říkám, že není nad Goldeny. Proto bych si ho určitě pořídil. Teď "frčí" nejvíc Admirál, tak to je taky jasná volba. Chuťově příjemných jablek je celá řada. V Očelicích u Opočna je taky podobná prodejna. Na dvoře tam mají bedny z jabkama a můžete si nabrat kolik unesete.smiley Zajímavost je, že tam mívali několik mutací Jonagoldu - Jonagold Marnica, Red Prince, Jonagored. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.68 (?), 21.10.2019 20:40
Dík za tip, zkusím tu prodejnu u Opočna!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.10.2019 21:35

Možná, že bych někde vylovil číslo na paní do prodejny V Častolovicích. Volával jsem tam a zjišťoval, co mají momentálně za odrůdy. Je to už pár let, takže nemusí platit. Když jste tam byla, nemuseli ještě mít ten nejširší sortiment.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika