Kanzi



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
14.2.2017 20:58

Tak nakonec spadly do jednoho pytle jak Kanzi, Pink Lady i Braeburn. Všechno jen nic neříkající "supermarketová" chuť. Zklamal mě hlavně Braeburn. Na Pink lady je pozitivní jen ta pevnější dužnina, Kanzi celkově nejhorší.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 215.190 (?), 3.2.2017 18:22

Chuť se velice těžko popisuje. Admirál je sladké, aromatické jablko s příjemnou jemnou kyselinkou. Velkou předností je jeho pevná, chruplavá dužnina.  Jablka jsou velmi šťavnatá, voní. Ačkoliv chuť je individální,  každámu chutná něco jiného, Admirál často na degustacích vítězí napříč spektrem hodnotitelů. Zajímavé je, že to bývá od prosince do dubna.

Miroslav Přasličák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.68 (?), 3.2.2017 21:40
Keď už sa na tomto vlákne spomína Admiral, tak len poznamenávam k tejto mojej líbling-odrode, že za jeho úspešným ťažením (snáď to už môžeme konštatovať, hoci ešte neprešla ani dekáda od jeho uvedenia na trh) stojí najmä jeho kvalitatívna komplexnosť. Naozaj málokedy sa v jednej odrode stretnú na tak vysokej úrovni harmonická výborná chuť, konzistencia a "chruplavosť" dužiny, šťavnatosť a vzhľad (aj keď ten nie je absolútne top). No a potom ešte bonus: dlhá skladovateľnosť, pre mňa až šokujúca, pri zachovaní kvality. Ešte k jeho pôvodu - tak trochu automaticky sa Bohemia považuje za toho lepšieho donora génov, ale ja si myslím že Admiral mnoho dobrého pobral aj od Miry (možno aj viac ako od Bohemie), napokon aj vizuálne je to dosť zrejmé (foto 1 Mira, foto 2 Admiral). No a aby sme len nechválili (nobody's perfect): nemusel by mať ten sklon k pehovitosti (najmä v prvých rokoch rodivosti), mohol by trochu menej bujne rásť a tiež by mu nezaškodila dlhšia stopka (väčšie plody v zhluku sa môžu vytláčať a tiež deformovať o tesne priliehajúci konár). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.2.2017 19:32

KANZI z obchoďáku zatím v chuti o ničem zvláštním nepřesvědčily. Dužnina má přitom optimální konzumní konzistenci. Plody jsou i dobře vybarvené a nejsou zbytečně velké. To už je lepší Pink Lady se svoji typicky tuhou dužninou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.2.2017 20:58

Tak nakonec spadly do jednoho pytle jak Kanzi, Pink Lady i Braeburn. Všechno jen nic neříkající "supermarketová" chuť. Zklamal mě hlavně Braeburn. Na Pink lady je pozitivní jen ta pevnější dužnina, Kanzi celkově nejhorší.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 4.10.2017 21:30

Kanzi - 2017 - štíhlé vřeteno

Druhá úroda devíti plodů.Jeden padl za oběť obaleči.Těším se kolem vánoc na její špičkovou světovou chuť s vysokou šťavnatostí a vyrovnaným poměrem kyselinky a cukrů.Jo a pro toho virtuálního pěstitele z Pardubic (hodnocení viz.výše).Prvně zkuste něco vypěstovat a pak hodnoťte, jinak budete mít v ústech jenom supermarketovou chuť.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.10.2017 9:28

Pane Polehlo, mně Kanzi plodí chutné, ale poměrně drobné plody. Jak jste na tom u Vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 5.10.2017 11:15
Pane Vysloužile, stromek jsem zakoupil jako zákrsek na M26.Plody jsou střední velikosti a jak je z fotek patrné velikostně vyrovnané.Celkově jsem spokojen ale obři typu Jonagold (triploid) z nich nebudou.Pokud si vzpomenu, dám k jablku nějaké velikostní porovnání. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 8.80 (?), 12.11.2017 9:16

Letošní Kanzi, mám stromek ještě ve školce, z nedostatku času jsem ani neprováděl postřiky fungicidy.Z chutí jablka jsem spokojen. Martin


Kanzi
Kanzi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 18.104 (?), 20.9.2018 18:53

Kámoš Jiŕí z moravy mi dnes poslal fotky jeho Kanzi.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 9.10.2018 21:38

Kanzi - 2018 - štíhlé vřeteno

Belgická odrůda (Gala x Braeburn) uvedená do praxe v letech 2004÷2007 nejprve pod názvem Nicoter později pod obchodní značkou Kanzi.Opravdový "skrytý poklad" pod velmi atraktivním zbarvaním středně velikých a velikostně vyrovnaných plodů.Moje druhá klubová odrůda vyžadující pěstování na intenzivních produkčních tvarech.Nedoporučoval bych ji roubovat do vyšších tvarů.Plody by byly drobné.Letos se již urodilo přes 20 plodů.Sklízím běžně do 5.října ve 470 m.Letos mnohem dříve.Velmi dobře obrůstá plodonosným obrostem stejně jako jeden z rodičů Braeburn.Brobírka plůdků pro vysokou násadu nutná.Její vizuální a chuťové atraktivitě také odpovídá cena.Letos jsem ji vídaval v Kaufu za 69,90/kg.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika