Kanzi



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?)
4.12.2016 11:16

Pane Hlavatý, letos jsem měl první dva plody.Zkušeností zatím málo.Čtyří ošetření proti strupovitosti jako u všech odrůd - plody čisté.Chuť vynikající, spíše trochu do Braeburnu ale znatelně jiná.Další jablíčko vyskladním za 14 dnů a uvidím.Zatím je ve skvělé kondici.Hustá a křehká dužnina s vysokou šťavnatostí.Není to tvrdka na vylámání zubů.Velice příjemě se konzumuje.Po degustaci Kanzi jsem dal maželce na ochutnávku s odstupem času letošní Beni Shogun.Kanzi vyhrála.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 28.10.2015 22:45, zobrazeno: 44033x

Tak letos mám prvně tři plody na odrůdě Kanzi, ještě jsou na stromku ve školce, trochu zastíněné tak proto úplně asi nevybarvily.Zítra je sklidím, no a jedno asi hned půjde na degustaci.Tak jsem zvědav.Martin




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 2.11.2015 21:58

S tím vybarvenim to je letos všeobecně horší.Dlouho nebyly orosené a chladnější rána, spíše tropické noci.Informace o této odrůdě skoro žádné, jistě jen pro ochranu zahrádkářů.V příštím a nebo dalším roce čekám první úrodu.Jenom ta Vaše sklizeň se mi zdá dost pozdní.Jinak není doporučena do našich pěstitelských podmínek, nóbrž netrpí hořkou pihovatostí ale strupovitostí.Tím je definitivně diskriminovaná.Ocením každé Vaše zkušenosti s touto odrůdou.Hlavně sklizeň a chuť Vašich výpěstků.Praktické informace prostě nejsou.Děkuji - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.150 (?), 7.11.2015 23:50

Během kontroly uskladněného ovoce jsem neodolal a přinesl jedno ze tří jablek Kanzi(panenská úroda) k "neřízené degustaci".

Chuť jablka výborná.Sklizeň proběhla už koncem září, kvůli obav ze sršňů.

Pro porovnání velikosti, vybarvení,  atd.je na snímku také Delor sklizený ve stejném termínu a také ze stejného stromu.

Jan z pod Javorového

Kanzi a Delor
Kanzi a Delor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 7.203 (?), 2.4.2016 22:04

Tak jsem se dnes konečně dostal k degustaci jablek Kanzi, měl jsem je volně uložené v košíku v chladné místnosti, něco jako nevytápěná garáž bez auta.Ve sklepě ve stodole by byly ke skladování lepší podmínky, ale mohl bych tam na ně zapomenout, tak byly na očích.Skladování do dnešního dne vydržely tři ze čtyř jablek, vcelku v dobré kvalitě.Čtvrté jsem zkonzumoval cca před třemi týdny, mělo malý flíček. Ve sklepě se stálou teplotou a vlhkostí by určitě vydržely do konce března bez úhony, pavděpodobně déle.Dužnina jablka je mírně aromatická, tuhší, pořád dostatečně šťavnatá, má poměrně vyrovnané cukry s kyselinami, je osvěžující, řekl bych chuť je velmi dobrá.Slupka při konzumaci nevadí, jablko se dá skonzumovat celé i s jádřincem.Odrůdu si na zahradě ponechám a přesadím ze školky "do řady."



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 17.10.2016 21:27

Kanzi - 2016 - zapěstovávaný zákrsek

První dva plody.Sklizeň 1.října.Moc ochotně od plodonoše ještě nešli ale bál jsem se vzhledem k prvním plodům následného větrného počasí a jejich opadu.Chuťově uvidím, myslím že týden by na stromě asi snesly.Ale učím se tuto odrůdu teprve klidit.První poznatek.Zaskočila mě tíha plodů po utrhnutí.Nezapře jednoho z rodičů Braeburn.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 3.12.2016 13:28

Dnešní degustace prvního plodu Kanzi s manželkou.Celkové hodnocení 1A.Hustá a křuplavá dužnina, velice zajímavá vynikající chuť, silná šťavnatost a vyvážený obsah cukru a kyseliny.Jak se píše v zahraničních recenzích.Jablko nové generace 21.století.Mohu to jen podtrhnout.Skrytý poklad nejen vzhledem ale zvláště chutí a koezistenci dužniny.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 4.12.2016 9:29
Ku Kanzi : Len na dovysvetlenie toho pojmu "skrytý poklad", práve taký význam má (údajne) slovo Kanzi vo svahilštine... Z rovnakého kríženia pochádza aj odroda Jazz. S týmito jablkami skúsenosti nemám. Pán Polehla, v tom Kanzi je cítiť viac Braeburnu, alebo Galy, alebo je to úplne nový "mix" chuťovo? Aká je odolnosť k chorobám? Máte už aj skúsenosť s dĺžkou skladovateľnosti tejto odrody? IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 4.12.2016 11:16

Pane Hlavatý, letos jsem měl první dva plody.Zkušeností zatím málo.Čtyří ošetření proti strupovitosti jako u všech odrůd - plody čisté.Chuť vynikající, spíše trochu do Braeburnu ale znatelně jiná.Další jablíčko vyskladním za 14 dnů a uvidím.Zatím je ve skvělé kondici.Hustá a křehká dužnina s vysokou šťavnatostí.Není to tvrdka na vylámání zubů.Velice příjemě se konzumuje.Po degustaci Kanzi jsem dal maželce na ochutnávku s odstupem času letošní Beni Shogun.Kanzi vyhrála.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 4.12.2016 17:40

Je strašná škoda, že se k těmto odrůdám nedokáže vyjádřit i někdo jiný, než velectěný pan "zdravíčko". Nevěřím tomu, že je pěstuje jenom on. Ten, na kterém to tady všechno stojí a padá - pan Vysloužil, se k nim prozatím také nevyjádřil. Přitom vím, že minimálně Fuji a Jazz pěstuje. Tuším důvod jeho mlčení. Je to ona známá posedlost po velkých plodech a s největší pravděpodobností jsou plody i letos příliš drobné. Přitom se zdá, že i tyto drobné plody si dokáží podržet onu kvalitu, o které se tady píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.12.2016 20:52

Roub Kanzi mi ještě nezaplodil, ale jako s páteřní odrůdou svého sortimentu s ní rozhodně nepočítám.
   Výsledky středeční degustace jablek v Lysicích sice ještě nejsou známy, ale nepochybuji, že Admirál se opět umístí na jednom z prvních míst. Inspirovalo mě to a tak jsem  letošního Admirála dnes okusil. Není co řešit,  ta šťavnatot, chuť, konzistence (ne koezistence) dužiny... Netřeba žádného ze čtyř postřiků, netřeba čekat na teplé roky, netřeba se probírat drobnými plůdky. Tudy vede cesta - tedy aspoň pro mě. A věřím že následovníci taky budou - Merkur, Lucy, Mira,... a další zatím jen ÚEB čísla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika