Jurrský ovopark



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?)
22.1.2015 11:20

Oba zdroje udávají křížení Macoun x Jonathan

Je to možné, už si to přesně nepamatuju. I ten Macoun se M.I. hodně podobá (je to snad jeho kříženec).
Rodivé dřevo mi přišlo přiměřené délky (asi jako Spartan. Určitě nemá šlahounovitý růst jako Jonathan. Ale už je to hodně let, co jsem stromek musel vykopat kvůli proliferaci.

   Každý kraj má své krajové nebo obecně starší odrůdy, které se tam pěstují odedávna a jsou  stále rozšířené. U nás např.: Grávštýnské, Matčino, jadernička, Smiřické vzácné a další. Taky pár odrůd neznámých, možná bezejmenných (jednu jsem pojmenoval Trnavské zimní). Těší mě, že pár starších odrůd, které se tu dřív nepěstovaly, jsem přinesl sám a ony se uchytily a lidé si je dál šíří. Např. Čistecké lahůdkové, Biesterfeldská reneta, Ingrid Marie, aj.  Proto považuji zdej na fóru sdělování vlastních zkušeností (potažmo výměnu roubů)  za cenné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 105.33 (?), 22.1.2015 10:32

Zdravím, kde jinde, než na setkání příznivců starých odrůd se mohu poptat, kde se na střední Moravě, nebo kde vůbec, se dají sehnat rouby Muškatelky turecké (Zbuzanky)?  V mém hruškořadí starých odrůd je místo pro dvě hrušky a jedna by mohla být MT. Místo je to dobré, je bokem všech aktivit a strom tam (doufám) může zůstat do svého důchodu. Podnože mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.89 (?), 22.1.2015 21:59

Zdravím

Název Burgundy bude zřejmě místní hantýrka. Toto jméno jsem nenašel ani ve válečné pomologii. Kdyby jste dodal fotku a nebo podrobný popis možná se z toho něco vyklube. Zavání to trochu k odrůdě Oldenburgovo.

S Kalvilem bílím bych si nedělal těžkou hlavu.

roste - slaběji, vyžaduje častější zmlazení. Žádá úrodné půdy, chráněné a teplé stanoviště. Je nevhodný pro kmenné tvary, preferuje zákrsky.

Plod váží 200g. Slupka je jemná , mastná a světležlutě vybarvená. Dužnina je velmi jemná, křehká,bělavěžlutá, šťavnatá, sladce navinulé chuti s jemnou kořenitostí a malinovou vůní.

Je citlivé na otlak a nevadne.  Silně trpí strupovitostí, rakovinou, padlím, červivostí a mšici krvavou. V horších stanovištích ztrácí chuť Ocení pěstování u zdi.

To Kalvil červený je honě atraktivní a plně se vyrovná serii Red Love

a není tak náročný. V zimních odrůdách je nejlepší Bohemie, Rubinola.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.217 (?), 23.1.2015 10:16

Pod názvem Burgundi nebo i Burqundy je uváděna odrůda jabloně z Francie. Jedná se o větší,  mírně kuželovitý plod, který je téměř celý červený. Červená barva je smytá a plod má velmi pěkný vzhled. Jablko je podzimní až ranně zimní, podle průběhu vegetace. Chuť je dobrá. Více by o této odrůdě věděl zřejmě pan Buzrla z Moravského Žižkova, který ji použil ke křížení nových odrůd, které vypadaly velmi pěkně. Jak se osvědčily však nevím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.230 (?), 23.1.2015 10:41

Něco o Burgundy je zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.1.2015 10:53

Podle roku vyšlechtění Burgundy - 1970 jde o relativně mladou odrůdu - žádný jurrský park. Spíš bude existovat i starší odrůda(y) stejného či podobného názvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.1.2015 14:15

Děkuji, přidávám obrázky k odrůdě Burgundy. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.141 (?), 22.1.2015 10:43

Pane Vysloužile a plodí tedy na jakém dřevě.Krátkém, středním nebo dlouhém?Něco jsem četl ale nikde jsem tyto informace nedostal.Děkuji - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.119 (?), 22.1.2015 11:11

Na netu jsou informace zde nebo na stránkách e-sadownictwo.pl

Oba zdroje udávají křížení Macoun x Jonathan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.119 (?), 22.1.2015 11:14

Nějak se to špatně přiřadilo, příspěvek se vztahuje k odrůdě Holiday

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?), 22.1.2015 11:20

Oba zdroje udávají křížení Macoun x Jonathan

Je to možné, už si to přesně nepamatuju. I ten Macoun se M.I. hodně podobá (je to snad jeho kříženec).
Rodivé dřevo mi přišlo přiměřené délky (asi jako Spartan. Určitě nemá šlahounovitý růst jako Jonathan. Ale už je to hodně let, co jsem stromek musel vykopat kvůli proliferaci.

   Každý kraj má své krajové nebo obecně starší odrůdy, které se tam pěstují odedávna a jsou  stále rozšířené. U nás např.: Grávštýnské, Matčino, jadernička, Smiřické vzácné a další. Taky pár odrůd neznámých, možná bezejmenných (jednu jsem pojmenoval Trnavské zimní). Těší mě, že pár starších odrůd, které se tu dřív nepěstovaly, jsem přinesl sám a ony se uchytily a lidé si je dál šíří. Např. Čistecké lahůdkové, Biesterfeldská reneta, Ingrid Marie, aj.  Proto považuji zdej na fóru sdělování vlastních zkušeností (potažmo výměnu roubů)  za cenné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika