Jmelí



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
18.11.2017 12:31

Máte tam hezky, Rafaelku. Kéž by občas zasvítilo i tady. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.24 (?), 17.11.2017 20:57

 Tady v okolí je také pár starých stromů kde je jmelí, ale desítky let je stále stejné, nemyslím, že by se růst jmelí tak šíleně roznášel, stejně každý slušný sadař na strom několikrát za rok leze a není problém případnou větev se jmelím odříznout. Co mám dělat se sousedy, kterí mi zničily desetileté hrušně jejich nesmyslným sázením jalovců chvojky a příbuznými?Nepomohlo ani jasné ukázání napadených větví na jejich jalovcích v květnu, ani náhradu vzrostlých stálezelených jehličnanů jiného druhu za likvidaci těch přenašečů rzi... To je na přeražení rukou i nohou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.218 (?), 17.11.2017 21:37

Tady v okolí je také pár starých stromů kde je jmelí, ale desítky let je stále stejné, nemyslím, že by se růst jmelí tak šíleně roznášel, stejně každý slušný sadař na strom několikrát za rok leze a není problém případnou větev se jmelím odříznout.

Já jsem sadař neslušný s polním extenzivním sadem.
A pochybuji, že by i nějaký sadař slušný lezl několikrát za rok na skoro stoletou jaderničku. Jak by se tam, nebýt přímo horolezcem, dostal a co by tam prořezával? Navíc na takovém bezúdržbovém stromě.
A šíří se to z ní jak rakovina na ostatní jabloně - budu ji muset porazit i když je i v mapách a byla tak vitální, že jsem si myslel, že mě přežije. Teď je už z větší části, suchá, žije jen pár větví a to díky tomu jmelí. A z ostatních jabloní, a ty jsou daleko starší než 10 let, skoro nestačím to sfinstfo odřezávat.
*
*
*
Co mám dělat se sousedy, kterí mi zničily desetileté hrušně jejich nesmyslným sázením jalovců chvojky a příbuznými?Nepomohlo ani jasné ukázání napadených větví na jejich jalovcích v květnu, ani náhradu vzrostlých stálezelených jehličnanů jiného druhu za likvidaci těch přenašečů rzi... To je na přeražení rukou i nohou?

Přerazit ruce i nohy, herbicid, nebo pěstovat něco jiného. Deset let zas není tak moc a v životě dlouhověkých stromů skoro nic...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.24 (?), 18.11.2017 10:09

Máš pravdu Rafaeli, pěstuj něco jiného, jako já budu muset a ten stoletý parkos jsi měl dávno uříznout, než na někoho spadne. Co je sto let na ovocném stromu krásného a užitečného, žiješ jen z té nostalgie k němu, jsou daleko starší stromy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.218 (?), 18.11.2017 12:24

Přikládám aktuální foto té Jaderničky. Pro představu o její velikosti si všimněte vpravo drátů el. vedení.

Rafael.

Jadernička - jmelí
Jadernička - jmelí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.11.2017 12:31

Máte tam hezky, Rafaelku. Kéž by občas zasvítilo i tady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.24 (?), 18.11.2017 12:56

šíří se to z ní jak rakovina na ostatní jabloně - budu ji muset porazit i když je i v mapách a byla tak vitální, že jsem si myslel, že mě přežije. Teď je už z větší části, suchá, žije jen pár větví a to díky tomu jmelí. A z ostatních jabloní, a ty jsou daleko starší než 10 let, skoro nestačím to sfinstfo odřezávat.

já myslím, že jsi ten strom zkrátka nechal desítky let zanedbat a nyní nadáváš na všechny kolem, sám sis nechal namnožit a rozmnožit jmelí, měli by ti místní sadaři ty pastelky asi fakt přerazit, chodit desítky let kolem stromů a kašlat naně, to nechápu...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.218 (?), 18.11.2017 14:01

já myslím, že jsi ten strom zkrátka nechal desítky let zanedbat a nyní nadáváš na všechny kolem, sám sis nechal namnožit a rozmnožit jmelí, měli by ti místní sadaři ty pastelky asi fakt přerazit, chodit desítky let kolem stromů a kašlat naně, to nechápu...


Máte pravdu, hrubě jsem to jmelí podcenil. Měl jsem požádat o pomoc nějakého horolezce nebo hasiče s plošinou a zlikvidovat ho hned v zárodku. Kdybych to byl býval věděl...
Právě proto jsem taky reagoval, abych varoval všechny zájemce o "pěstování" jmelí jak to může dopadnout.
Na svou obhajobu můžu jen napsat, že jsem "Na samotě u lesa" a zamořil jsem si snad jen vlastní sad.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 8.1.2013 22:05

No ještě je tu taková možnost, že to nebyl smrk, ale jelení paroží, a to co na tom paroží rostlo nebylo jmelí, ale byla to třešeň. cheeky

No až do toho lesa zas dostanu, tak to ještě zkouknu, ale bude to nejspíš až na jaře, je to v Beskydech a jak napadne sníh, tak se tam těžko dojíždí. Na ty smrky se jmelím se koukám už léta z terasy chaty příbuzných. A že bych si to popletl se mi moc nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 236.236 (?), 8.1.2013 22:31

A nejsou to čarovějníky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.6.2013 8:40

Znám místo, kde je několik smrků obrostlých jmelím, tak, že úplně mění siluetu vrcholků smrků tak, že jsou ty vrcholky úplně zaoblené, vypadá to spíš jako vrcholek nějakého listnatého srtomu....musím odvolat co jsem napsal, jako obvykle jsem napsal pěkné blbosti. Ty stromy se jmelím nejsou smrky ale jedle. Je to tak, že jsou vidět vrcholky stromů z kopce v údolí. Jsou tam skoro samé smrky a mezi nimi pár jedlí a ty jedle mají ty vrcholky tak prorostlé jmelím, že není vůbec vidět jejich jehličí, ale jen to jmelí, takže shora jsou vidět jen ty smrky a vrcholky jedlí maskované jehličím. Teprve, když se vejde mezi ty stromy tak je tam vidět, že to nejsou samé smrky, ale zase zespodu není do těch korun vidět, takže zespodu není vidět, který strom je porostlý jmelím, ale předpokládám, že jsou to ty jedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika