Jesenno - zimné práce



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.244 (?) 
26.11.2016 17:38, zobrazeno: 56937x
Odstraňovanie lístia z trávnika patrí k prácam ktoré neobľubujem. Vyhrabáva sa to dosť blbo. Zvyknem robiť takmer všetko "ručne", ale na toto som si predsa len zaobstaral techniku (foto 1). Trvá to síce dlhšie, ale povysávať sa dá ako v obývačke :-) (porovnaj foto 2 a 3). Odsávač lístie aj trochu poseká (foto 4), takže ho potom ľahko zarýľujem do pôdy v beztrávnatej časti záhrady. Lístie spod sliviek ale dám úplne preč, tento rok bolo masívne postihnuté hrdzou slivkovou. IH




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 55.76 (?), 26.11.2016 21:24

Listí, kromě ořešáků, nechávám pod stromy - ať si vezmou, co jejich jest smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 177.134 (?), 26.11.2016 21:39

No nevím - staré listí je prolezlé různými chorobami a škůdci, a vrstva pod stromy je pro ně příjemným zázemím před další sezónou... Já jej raději zkopostuji a vracím jej pod stromy až v této formě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.90 (?), 26.11.2016 21:53
Dávam to preč kvôli tej tráve. V beztrávnatom úseku záhrady časť lístia zarýľujem do zeme, časť ide do kompostu. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.22 (?), 26.11.2016 22:23

ked je listia hruba vrstva, zhrabnem, nalozim a odveziem. Ked je mensia, prebehnem kosackou. Male drobne listie, alebo listie zo zahonov vysavam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.138 (?), 27.3.2017 21:23

 Můj postřeh je, že právě teď je nejlepší čas na hrabání oř. listí, které se nádherně rozsype a představuje luxusní organický materiál do kompostu, v sadu je potřeba vyhrabat mech a listí se shnilými plody, tam kde nebyly plody můžu opět přidat do kompostu ke koňskému hnoji, vše se nádherně rozpadá, můžu míchat k na podzim nasekané část. zkompostované trávě, běda jestli nebude v půlce května fertig, žádné dlouhé čekání, spíše se mi líbí ten 3-týdenní kompost, ale 2 měs. bude stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 4.12.2016 9:02
Prituhlo už aj v nížinách... Ešte prebieliť kmene stromov a porýľovať, a záhrada môže ísť na zimný spánok.Zaželajme si dostatok snehu a aj mrazy, nech tých škodcov prežije čo najmenej. Všetkým veľa úspechov a spokojnosti do budúcej sezóny! IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.190 (?), 4.12.2016 9:23
Já to vysávám rotační sekačkou.Ta je snad 100x rychlejší.Ještě u toho poseká, doseká zakrátí, zarovná,listí podrtí.Z koše do kolečka a na kompost.Ořech.listí na kompostárnu do polí. Pak jsem si oblíbil hrábě na listí.Nikdy jsme je neměli a vše jsme dělali s hráběmi na seno.Nedá se to srovnat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.12.2016 21:18

...a záhrada môže ísť na zimný spánok

Asi to není ideální způsob, ale já zahradě žádný zimní spánek nedopřávám. Dnes jsem třeba využil slunného, byť trochu mrazivého dne a vystříhal jsem všechny staré a nadbytečné pruty malin, výmladky myrobalánů a lísek. Když počasí dovolí, možná dojde i na to listí, když mezitím zapadne sněhem, tož se letos nepohrabe. Co nevidět nastane doba řezu roubů peckovin,   Spíš než doporučeným agrotechnickým lhůtám přizpůsobím předjarní práce počasí a svým časovým možnostem.  Takže průklest možná začne brzy po Novém roce. Optimální doba to není, ale stromy to nesou docela statečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 5.12.2016 23:55

Mohou se teď zalévat vysazené stromky, když je půda na povrchu zmrzlá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika