Jarní postřik



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
4.4.2014 16:48

Do vlákna Padlií, strupovitost, mery,... už asi nemá cenu vkládat příspěky, protože skončily bůhvíkde.
Jarní postřik olejem mám za sebou (vajíčka svilušek a vícero kolonií přezimujících mšic).
S ošetřením proti strupovitosti stále čekám, až bude u nás prognoza na déšť. Snad v sobotu, či v neděli.I když je slunečno a teplo, jabloně jsou v stadiu myší ouško až zelené poupě a některé odrůdy jsou teprve vyrašené.
Počasí bylo stabilní, takže dosud nebylo třeba spěchat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 124.120 (?), 8.3.2014 19:10, zobrazeno: 15726x

Zdravím vás, chci se zeptat kdy provést jarní postřik proti přezimujícím mškůdcům. V návodu je napsáno že se má stříkat na myší ouško, známí stříkal v tomto týdnu. Mě se taky zdá že už to létá o stošet.

Takže mám už stříkat? Nebo počkat na myší ouško.

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 8.3.2014 20:40

Jde o to, aby vajíčka byla probuzená a tím i zranitelnější. Ještě bych počkal. Předpokládám, že použijete neonikotinoid + smáčedlo (Jarní souprava). Jarní postřik se dost přeceňuje. Snad se zničí vajíčka mer a mšic. Sviluška Jarní soupravou vůbec ne, obaleči zimují jinde, houbové choroby ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 124.120 (?), 8.3.2014 20:50

Ano chci použít calypso + smáčedlo.

Dnes jsem byl na zahradě odloupl jsem kus kůry na hrušni a byla to hotová zologická. Na jabloni taky (stará odumírajíci větev).

Vím že houbové choroby se tím neničí, stříkal jsem už championem, mám problém s rakovinou a kožnatkou nachovou.

Spíš mi jde o píďalky a podobnou havěť. Loni jsem musel proti píďalkám udělat postřik přímo na list, protože mi sežrali dobrou polovinu nových listů. No úplná spoušť. Na obaleče nestříkám. 

Díky za názor

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 4.4.2014 7:08

Chtěl jsem poumývat jabloně a hrušně Oleoekolem,+ ale když jsem zjistil že mladičké lístečky jsou jak "řešeto" tak jsem Oleoekol nechal být a ošetři Calypsem. Hrušně už mají část květů rozvitých, jabloně sem-tam některý. Musím se přidat k názoru "hotová zoologická", šedohnědé housenky s takovým hrbem, světlezelené spouštějící se na vlákně (píďalka?), mšice, mravenci a naštěstí i hodně berušek. Těch berušek jsem si všiml již o víkendu, stromky jimy byly přímo obsypány.

Vypadá to že téměř žádná zima se začíná projevovat a té verbeže bude neúrekom, jabloně i hrušně mají obrovskou násadu na květ ale příští týden má chcát, takže další "milé potěšení podporující dobré opylení" frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.140 (?), 4.4.2014 8:31

Vidíte pánové, zase se vcelé nahotě ukazuje, jak se rozumná integrovaná ochrana vyplácí.Názory na tzv.moderní odrůdy a jejich snadné pěstování berou zasvé.Loni jsme se mohli přesvědčit jak rezistence dopadla.Nyní přišla mírná zima a škůdci mají hostinu včetně přezimování houbových chorob.
Předevčírem jsem stromy opláchl Jarní soupravou a včera Syllitem strupovitost.Zatím se vše jeví v normálu.
Postřiky může ignorovat sadař s 30÷40 čtvrtkmeny a ustojí i 80% ztrátu.Ne tak zahrádkář se 6 zákrsky jabloní.
Nikdo to nedělá rád.ale prevence je prevence. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.4.2014 8:58

Nechci se vymezovat vůči rozumné chemické ochraně jabloní jen proto, že ji sám neprovádím. Vím, že je cost efektivní a chápu, že pěstitel 6 zákrsků musí šetřit každým plodem.
     Za bezmála 40 let se párkrát stalo, že bylo třeba ustát velikou ztrátu (předloni dokonce 99%). Pokaždé byl však na vině mráz, nikdy jen houby, hmyz a roztoči. V loňském roce jsem - tak jako většina z nás - měl pár strupovitých plodů i na některých rezistentech. Přesto mi drtivá většina čistých plodů (zatím - nechci to zakřiknout) ukazuje, že sázka na rezistenty byla dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 96.86 (?), 4.4.2014 9:19

Mně se líbí, jak všichni na podzim bědují, že je zase mizerná úroda (jablek), červavé, strupaté atd. Určitě to příští rok "stříknem". Ale příští rok se situace opakuje úplně stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.4.2014 10:04

Taky kolem sebe vídám takové lidi. Jsou dokonce ještě aktivnější. Jakmile vidí první strupatá jablka a červivé plody, na nic nečekají a "stříknou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 4.4.2014 16:48

Do vlákna Padlií, strupovitost, mery,... už asi nemá cenu vkládat příspěky, protože skončily bůhvíkde.
Jarní postřik olejem mám za sebou (vajíčka svilušek a vícero kolonií přezimujících mšic).
S ošetřením proti strupovitosti stále čekám, až bude u nás prognoza na déšť. Snad v sobotu, či v neděli.I když je slunečno a teplo, jabloně jsou v stadiu myší ouško až zelené poupě a některé odrůdy jsou teprve vyrašené.
Počasí bylo stabilní, takže dosud nebylo třeba spěchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 7.4.2014 8:57

Tak jsem byl na zahradě a musím vám říct že jarní postřik Calypsem absolutně nezabral. Buď jsem ho dělal pozdě, nebo já nevím co, ale píďalek a dalších housenek, strašlivé množství. vůbec nevím co mám dělat. Totální insekticidy jako je Nurele D nechci použít. Jsem z toho docela otrávený když vidím narašené lístečky ožrané housenkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika