Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?) 
3.4.2016 8:43, zobrazeno: 73927x

Dobrý den ovocnáři,

Jakou odrůdu jste letos vysadili nebo naroubovali?

Já vysadil Honeycrisp a narouboval Discovery, Grávštýnské, Matčino, Kidd's Orange Red, Karneval, Heliodor a nakonec i ten Opal, se kterým jsem se chtěl rozloučit, ale když se podařilo sehnat rouby - no nenaroubujte ho! smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 165.146 (?), 3.4.2016 11:11

Na podzim jsem vysadil DELIKATES.Na podnož narouboval METEOR a tuto odrůdu naroubuju v dubnu na palmetu na zdi.Rouby mám z Holovous.Chci se osobně přesvědčit o plodových a chuťových vlastnostech.Je málo k sehnání a recenze se dost liší.Důvěřuji však jeho rodičovstvu.

Zahradě zdar         Mičurin II (470m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 3.4.2016 13:38

Zasadil som z jabloní: Lucy, Ligol, Lilla Seemik, Rozela,Camspur a Admiral (ten už mám, ale keďže ma presvedčil tak som pridal ešte jeden). Z hrušiek: Erika, Bieloruská zimná, Abate Fetel, Mramornaja a Nojabrskaja (poslednú rovnako ako uvádzam vyššie pri Admirale). A ešte jednu nektarinku, myslím že Stark Red Gold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.84 (?), 4.4.2016 19:14

Ještě jsem narouboval Lindu, dva nadějné náhodné semenáče z volného sprášení se zimními jablky a dále odrůdu Ohio od přítele Mirka, který ji zachránil, když se stará jabloň kácela v Průhonickém parku. Odrůdu prý snad mohl sázet legendární pomolog Říha. Odkaz na obrázky s odrůdou Ohio ZDE.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 17.4.2016 15:19

ja vysadil Rosanu, GD Reinders, Prusvitne letni a Gala Schm., zamerim se hl.na odrudy, co maji zelenou bilou nebo nažloutlou duzninu, ty totiz povazuji za nejchutnejsi, treba Šampion, Jonagold, Rubín či James Gr. nejsou odrudy pro me

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 17.4.2016 20:01

Vysadil jsem Merkur, Fragrance, Freedom, Corwallské hřebíčkové, Hájkovu mušk. renetu, narouboval Admirál, Banánové zimní, Parkerovo, Jaroslava Němce, Boženu Němcovou, Jana Říhu, Růženu Bláhovou, Bláhův koženáč, Bláhovu renetu, Dagmar 2, Otcovo, Český granát, Letní pruháč, Srpnové, Libovické zlaté, Libovickou oranž. renetu a Libovické muškátové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.12 (?), 17.4.2016 20:35
Já jsem na asi 15-ti letý strom který měl špatná jablka minulý týden narouboval Zvonkové a Angold. Jsem zvědav zda se ujmou a jaká budou. Angold jsem vybíral pouze podle popisu a recenzí. Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 17.4.2016 21:24

S Angoldem vedle nešlápnete, Zvonkové už jsem na novou zahradu nepořizoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (625) - 210.7 (?), 18.4.2016 10:21

Na podzim jsem nasadil jablone Admiral, Merkur, Rosela, Sirius a hrusen Chojuro.

Na jare jsem nasadil cerveny rybiz Rosetta a cerny Titania, hrusne Robertova Dekanka, Hardyho maslovka, Erika, Boscova lahvice, broskvone Redhaven, Cresthaven a Inka.

V breznu jsem narouboval hrusne (kopulaci) Decora, Amfora, Jizera, Nitra, Najabrskaja, Robertova Dekanka a vcera jablone (za kuru) Admiral a Merkur. Ceka me jeste naroubovat Sirius, McIntos, Rosela a hlavne velky strom Alhanovy budu preroubovavat Durancii...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 18.4.2016 14:43

Také jsem sázeli kompletně jednu novou řadu ovocných stromů - admirál(koupený přeloni), merkur, hrušeň dicolor, nektarinku super quenn, jabloň Fuji, do druhé řady jsme přisadili zelenou renkloudu, jabloň beni shogun, na další záhony, kamčatku duet a tundra, kanadky - duke, nui, spartan, darrow(máme již růžovou, patriot, chandler, meader, ońeal, northland, blueray, maliník apricot, black jewel, glen coe, saxa record, polesie, meerker, polana, ostružiny navaho a black bute a malinoostružina tayberyy, kiwi - rozvíjí své listy(loni prvně zaplodilo výborné), jahody -framberry (skvělé), sonata a aromas na květ má jahodový stromek a keřová višeň Carmine Jewel, nektarinka stark red gold hodně květů a broskev catharina obsypaná květy-obě již po odkvětu, třešeň summit na gisele 5 plná květů, červená bohemia 3-letá zaříná kvěst a ořešák apollo, rozvíjí první listy(stáří 3 roky), z pecky vypěstované 4-leté broskvoně letos zapěstovaná korunky, všechny přesazeny již rostou a na zahrádce, 3 malé z pecky vypestované meruňky již zelenají listy (stáří 2 roky), dva keře černého rybízu(název si již nepamatuji cca 5-letý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika