Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?

Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?

mino BA (116) - xxx.xxx.242.6 (?)
2.11.2019 21:49

Pane Mimmo, viac som si nemohol priať. Ďakujem veľmi pekne a prajem veľa pestovateľských úspechov! Nech sa darí.      mino BA

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...11, 12, 13, 14   

Mimmo (2197) - xxx.xxx.91.93 (?), 2.11.2019 10:43
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dneska jsem narouboval pár angreštů. Většinou však touto dobou očkuji, např. meruňky. Chci vysázet mandloně, ale jsou stále olistěné

Obrázky:
Angrešt vlastní odrůdy roubovaný na sedélko
Angrešt vlastní odrůdy roubovaný na sedélko
Připojit reakci   

mino BA (116) - xxx.xxx.242.6 (?), 2.11.2019 15:46

Zdravím, keď už píšete o očkovaní marrhúľ v tomto obobí, mohli by ste o tejto téme poskytnúť viac detailov? Dohľadať materiály konkrétne k marhuliam je ťažké. Mám pár tohtoročných semenáčikov, sú však ešte slabé, vyskúšal by som ich očkovať na budúci rok. Poprípade odporučte literatúru. Ďakujem vopred.

A tento rok vysadím Digat a Bergeval. Už sú v pošte.      mino BA

Připojit reakci

Mimmo (2197) - xxx.xxx.91.93 (?), 2.11.2019 18:28

Meruňka není ořešák. V našich klimatických podmínkách se dá štěpovat poměrně snadno. Neexistuje žádné speciální know-how, které by se muselo dodržovat. Rozdíl oproti jiným dřevinám je poněkud tvrdší dřevo zimních silnějších roubů. Doporučuji celoročně Forkertovo očkování na dobře zakořeněnou podnož správné tloušťky a s dobrou afinitou. Tloušťka podnože v místě očkování by měla být asi 8 až 12 mm, podnože pak mohou být meruňkové, slivoňové, mandloňové i broskvoňové. A hlavně přiměřeně zavodněné. Terminál podnože se několik týdnů před a po očkování nezakracuje. Po zakrácení na čípek (asi 15-20cm) už může pupen v teple rašit. Nevhodnější měsíce k (Forkertovu) očkování meruněk jsou srpen až říjen a potom únor a březen. Není to však nutné dodržovat. Je dobré, ale ne nutné, aby byl roub stejně silný jako podnož. Pokud je roub mnohem silnější, očko dosedne jen po velmi silném přitažení páskou.
Očko může být cca 25 mm dlouhé se zářezem v dolní části. V nejtlustějším místě obsahuje na výšku 1-4 mm dřeva. Optimálně 2 mm. Mělo by se alespoň na jedné straně krýt s řezem podnože po co nejdelší dráze. PVC páska se používá půlená na šířku cca 7 mm. V případě nestandardních roubů (velmi blízké pupeny, křivý roub atd.) je možné použít kratší očko nebo jiný vázací materiál. Vázací páska se ukončuje nejlépe nad očkem, a to uzlíkem nebo přilepením kouskem lepicí pásky.
Pupen očka se nechává volný. Výhon se vyvazuje k čípku (čapíku). Na čípku se ponechá živořit alespoň jeden slabý pupen až do odstranění čípku. V té době už je výhon často silnější než čípek podnože.
Omezení štěpování: není vhodné očkovat meruňky při teplotách pod nulou a nad 35 st. Očkování v ruce na nezakořeněnou podnož nebývá příliš úspěšné. Rouby se mohou brát čerstvé i skladované. Rašící pupeny nemusí vadit, protože u meruněk nejprve raší květní pupeny, které se stejně vylomí.

Obrázky:
Očkování
Očkování
Vyvázaný výhon meruňky
Vyvázaný výhon meruňky
Připojit reakci

mino BA (116) - xxx.xxx.242.6 (?), 2.11.2019 21:49

Pane Mimmo, viac som si nemohol priať. Ďakujem veľmi pekne a prajem veľa pestovateľských úspechov! Nech sa darí.      mino BA

Připojit reakci

paraji (32) - xxx.xxx.97.231 (?), 8.11.2019 19:32
Dnes doručená zásielka.Vysadená slivka Jofela na St.Julien, jabloň Lucy na M25, ríbezľa Triton-stromček a egreš Niesluchowski-ker.Chcel som stromček, ale nemali.Snáď sa mi podarí zaštepiť neskôr.Na zajtra mi zostáva vysadiť Marhuľu Goldrich na Zelenej ringlote.S tovarom som bol spokojný, stromčeky neboli vôbec ostrihané, a to Jofela mala terminál cez 2,5m.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.251 (?), 8.11.2019 22:22

skoda, ze nieto v zahrade viacej miesta a potom samozrejme to chce viacej casu. Tento rok zasadene: jablon Evelina(M9),,vlani sa mi neujala.Dalej jablon Admiral (MM106).Marhula Bergeron (Adesoto),chcem porovnat s vlani zasadenou na St.Julien.Okrem toho to crepnikov zasadene cucoriedky: Popims a Pink Lemonade.

Este zhamam jablon Lucy, ktoru chcem tento rok zasadit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.2 (?), 9.11.2019 21:37

Podnož M9 a také podnož MM106.
Tak na podnož MM106 by jsem si troufnul i já, na podnož M9 nejsem dobrý sadař, potřebuji podnože do sušších podmínek.

Jsem zklamám při výbětu třešní, téměř všechny jsou na Coltu a tady na těchto stránkách je Colt kritizovaný, takže asi díky Vám nic nekoupím.

Vrtule třešňová napadá třešně v jakém třešňovém týdnu? Napadá vrtule i pozdní třešně?
Napadá vrtule i višně?

Připojit reakci

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.236.1 (?), 9.11.2019 23:07

Vrtule třešňová napadá třešně v jakém třešňovém týdnu? Napadá vrtule i pozdní třešně?
Napadá vrtule i višně?

Vrtule napadá jen pozdní třešně. Zhruba od 3. týdne až do konce. Odrůdy 2. týdne jen někdy a až přezrálé.
Višně napadý vrtule taky, ale méně.

Připojit reakci

Mičurin II (981) - xxx.xxx.77.142 (?), 29.6.2020 11:37

Nazdar ovocníci.Loni na podzim jsem vysadil špičáky jabloní odrůd SweeTango, Natyra a Crimson Crisp.Letos v dubnu narouboval do Lucasky letní odrůdy hrušní Q Tee a Etrusca.Dále na podnožové pařízky jabloně Wellant a Rubens (podrobnosti jinde). A mám zahradku plnou.Není místo pro větší rozlet a poznávání dalších světových šlechtitelských škol.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.51 (?), 29.6.2020 21:24

Pan Mičurin mám staré odrody jabloní Starking, Spartan,Ontario, Starkrimson,Jonatan. Všetky odrody mi dobre rodia len Jonatany mi málo kvitnú a nerodia už asi 6 rokov. Jablone majú skoro 40 rokov. Čo by mohlo byť podla Vás príčinou slabého kvitnutia a následne slabej úrody na Jonatánkach?    Jaromír

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...11, 12, 13, 14   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov10:55
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů