Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
26.10.2019 19:21

Zařekl jsem se, že už nebudu na Balkáně žádné stromky kupovat. Sám mám plno sazenic a podnoží. Ale nekupte to... nevydržel jsem a koupil jsem si špičák extrémně pozdní meruňky asi za 65 Kč. Špičák byl 3,5m dlouhý a tak mám navíc dvoumetrový roub. Podezřívám prodejce, že je to Farhial nebo jeho "cover version". Prostě bezejmenná meruňka, která má místo názvu uvedeno "pozdní mrazuvzdorná". Stejně mi není jasné, jak dokázal vyhnat výhon do takové výšky za jednu sezónu.

Prodej
Prodej
Špičák v sudu
Špičák v sudu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 26.4.2019 10:52

Tento rok som neposadil ešte žiadny strom, keďže je problém nájsť nejaké voľné miesto. Preto som sa rozhodol si zopár odrôd navrúbľovať. Kôstkoviny som vrúbľoval kopuláciou v marci, jadroviny zväčša pred kvetom za kôru. Zo sliviek som navrúbľoval odrody Topfive, Jofela, Diabola, IT9 a IT10, z marhúľ Apribang, Aprinew a Aprirome, z jabloní Ligol, Florinu, Lucy, Bohemiu Gold, Desert, Karneval a Admiral, z hrušiek Nojabrskaju, Mramornaju, Generala LeClerca, Abate Fetel a Bieloruskaju Pozniaju. Veľmi ma teší, že väčšina z nich sa ujala a raší. Pridávam niekoľko fotiek spomínaných odrôd.

Desert
Desert
Lucy+Bohemia Gold
Lucy+Bohemia Gold
Karneval naštepený kopuláciou
Karneval naštepený kopuláciou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
proky - (25) - 241.241 (?), 26.4.2019 12:07

Na podzim koupené a zakopané v zahrádce na záhon, nebylo rozhodnuto kam se zasadí - jabloň Honeycrisp, broskvoň Favorita Morettini, broskvoň Sanguine de Savoie, hrušeň prý sloupovitá Condo, když nebude nevadí, jabloň sloupovitá Mango a nektarinka Harco vše zapěstované koruny vše kromě jabloní kvete, ještě jsem sázela Ginkgo Bilobu, aronie,  asi 60 sazenic jahod 6 odrůd, 5 nových druhů kanadských borůvek a 5 brusnic

zahradě zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.148 (?), 26.4.2019 14:25

Desert a Bohemia Gold jsou vyfocené po jaké době od naroubování?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 27.4.2019 22:01

Zhruba 3 týždne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 28.4.2019 12:24
Tak sa som zohnal nejaké tie odrôdy na skúšku uvidím čo bude
Florina
Florina
Blanik
Blanik
Rubinola
Rubinola
Fuji kiku8
Fuji kiku8
Fuji benyshogun
Fuji benyshogun
Merkur
Merkur
Melrose
Melrose
Gala
Gala
Santana
Santana
Šampión
Šampión
Vazonova ringlota
Vazonova ringlota
Harkot
Harkot
Valievka
Valievka
Hardiho maslovka
Hardiho maslovka
Louis bone
Louis bone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?), 26.10.2019 18:48
Je tu obdobie sadenia stromčekov, pre niekoho ako obnova starých, pre iných ako skúšanie nových odrôd. Všetci poznáme ten šteklivý pocit radostnej nedočkavosti, keď si odnášame domov čerstvo kúpený výpestok, ktorý sme doteraz v záhrade nemali. Zajtra zasadím 5 nových stromkov: slivku Hanku, hrušku Amforu, jablone Rubinolu, Lotos a Goldrush. Obzvlášť sa teším tomu Lotosu - po ňom som pásol už dlhší čas a teraz sa podarilo, stromček je navyše naozaj veľmi kvalitným výpestkom, čo sa týka tak koreňov, ako aj korunky. Taktiež som zvedavý na americký Goldrush, tento rezistentný "goldenoid" by mal svojou kvalitou a dlhou skladovateľnosťou výrazne posilniť ekipu žltoplodých odrôd v mojej záhrade. (Pôvod jablone Goldrush je na foto). Ešte plánujem kúpiť marhuľu Bergarouge a 1-2 jablone a 1 hrušku, o tých sa ale rozhodnem až na mieste, predstavu mám. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.10.2019 19:21

Zařekl jsem se, že už nebudu na Balkáně žádné stromky kupovat. Sám mám plno sazenic a podnoží. Ale nekupte to... nevydržel jsem a koupil jsem si špičák extrémně pozdní meruňky asi za 65 Kč. Špičák byl 3,5m dlouhý a tak mám navíc dvoumetrový roub. Podezřívám prodejce, že je to Farhial nebo jeho "cover version". Prostě bezejmenná meruňka, která má místo názvu uvedeno "pozdní mrazuvzdorná". Stejně mi není jasné, jak dokázal vyhnat výhon do takové výšky za jednu sezónu.

Prodej
Prodej
Špičák v sudu
Špičák v sudu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 43.159 (?), 26.10.2019 20:16

Tak jako každý podzim i letos jsem propadl sadařskému šílenství. Rozhodl jsem se s těžkým srdcem postupně zrušit jabloňovou stěnu a nahradit ji vřeteny. V první vlně zruším 2x GD (zůstanou tři:), 2x Melodie, 2x Ontario, 2x Rubín. Jednak stromy už dosluhují, je s tím dost stříhání (3x ročně) a taky stíní vedlejší řadě vřetenových zákrsků.

Zasazeno - vše na MM106 2x Fuji, 2x Jonagold, Bláhova oranžová reneta, Beforest, Průsvitné letní (bude použit pro více letních odrůd).

Ještě plánuji Lucy a Galu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 28.10.2019 17:24
Je dokonané. 9 stromov vykopaných, 9 nových zasadených. Nováčikovia sú: Slivka Hanka, marhuľa Bergarouge, hrušky Amfora a Williamsova červená, jablone Goldrush, Lotos, Rozela, Jonathan a Rubinola. Inak - to záhradkárčenie je občas aj o fyzičke. Zatiaľ to ide...(foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.16 (?), 28.10.2019 17:47

Aké stromy ste vykopal a z akých dôvodov? Bergarouge máte na silno rastúcom podpníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika