Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



host - 22.12 (?)
24.11.2017 13:39

Dobrý deň p.Hlavatý,

ďakujem Vám ale aj ďalším skúseným záhradkárom za cenné rady a skúsenosti ktoré tu poskytujete. Krásne fotky a krásne jablká. To je to, prečo to človek robí, alebo sa teda snaží.smiley  S tou Coxovkou idem samozrejme do rizika(poloha, náročnosť odrody). Ale tá chuť ma jednoducho motivuje. No uvidíme.... A pre Desert sa hádam niekde ešte miesto nájde aj keď záhradka nie je nafukovacia. S pozdravom Považan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 22.12 (?), 24.11.2017 13:39

Dobrý deň p.Hlavatý,

ďakujem Vám ale aj ďalším skúseným záhradkárom za cenné rady a skúsenosti ktoré tu poskytujete. Krásne fotky a krásne jablká. To je to, prečo to človek robí, alebo sa teda snaží.smiley  S tou Coxovkou idem samozrejme do rizika(poloha, náročnosť odrody). Ale tá chuť ma jednoducho motivuje. No uvidíme.... A pre Desert sa hádam niekde ešte miesto nájde aj keď záhradka nie je nafukovacia. S pozdravom Považan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.116 (?), 8.12.2017 18:01

Já narouboval červenomasou jabloň Baya Marisa na Bohemii a čekám jaké plody to ukáže. Roub měl listy jen trochu načervenalé, ale zával po roubování byl červený celý, takže doufám, že zůstane barva dužniny zachována :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.215 (?), 22.11.2017 12:54

Mám Admirál MM111 a Rubinolu MM106 to je co, ale jsou to jenom takové malé tenké proutky asi 60cm vysoké, ted nevím jestli mám skracovat stredník a zapouštet tak nízko korunu-udelat rozvetvení a nebo to nechat jeden rok povyrust a až potom, to bude ale časová stráta, nejsme už mladí.. Mám ješte Sírius M25 tenm má mohutné bočné výhony, píšou v návodu že se mají skrátit ihned po vysazení to myslí asi na jare nebo to mám skrátit ted v zime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 22.11.2017 13:22

na konci října jsme sázeli rubinolu a bonitu, na jaro máme doma připravené kiwi, paw paw, kdoulovec a fíkovník, chci je nechat doma trochu povyrůst a na jaře jim připravím pořádné místo s kompostem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 1.8 (?), 22.11.2017 19:10

Figovník ted už nic nepovyroste, já mám taky je venku nemrzne na jar ho dám do 5l kvetináče zatým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.241 (?), 27.11.2017 9:10
Ak skracovat vysadeny stromcek, tak na jar. Osobne by som nechal povyrast, 60 cm je dost malo, to by ste mali korunku velmi nizko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 1.143 (?), 1.12.2017 9:58

Asi nechám povyrust, jeden má už od 50cm rozvetvení kolem 5 konáru ale jsou holé a koruna je víš kolem 2m, to je nejaká A2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tomáš Otava - (7) - 211.13 (?), 26.11.2017 21:48

podzim 2017 (nová zahrada):
hrušeň: Milada, Decora, Schwizerhose
jabloň: Baya marisa, Goldlane sloup, Mapole sloup, Red spring sloup, Vesna sloup
broskev: Saturn, Crimson bonfire
nektarinka: balkonela red
malina: noname, Ottawa, Gordosť rossi, glencoe, black jewel
borůvka: noname, Pink lemonade
zimolez: noname, Aurora
ostatní: rybíz Bílý primus, červená Rovada, angrešt Prima, josta, klikva Stenvens

Milada
Milada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 1.12.2017 16:18

1) Zahrada po dědovi, sever Hané: rakytník Altayskaja, sladkovišeň raná, ciderovka Yarlington Mill
2) u tchána: Hanita
3) na Kolínsku: Kanzi, višeň Jade
4) do školky: višně Jachim, Boas, Cupid, Valentine, Romeo, jab Goldlane, Rumba, Dark Topaz, Lambada, Ambrosia
5) 55ks alej na obecní pole, Bruntálsko: jab ´Akerö´, ´Borovinka´, ´Car Alexandr´, ´Citrónové zimní´, ´Coulonova reneta´, ´Grávštýnské´, ´Hájkova muškátová reneta´, ´Harbertova reneta´, ´Chodské´, ´Jadernička moravská´, ´Kalvil červený podzimní ´, ´Kardinál žíhaný´, ´Landsberská reneta´, ´Malinové holovouské´, ´Matčino´, ´Panenské´, ´Peasgoodovo´, ´Signe Tillisch´, ´Smiřické vzácné´, ´Strýmka´, ´Sudetská reneta´, ´Vilémovo´, slívy: ´Čač. lepotica´, ´Čač. rodna´, ´Gabrovska´, ´Katinka´, ´Ontario´, ´Wangenheimova´, ´Zimmerova´

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 1.12.2017 17:09

Tak to je úctyhodný sortiment pane Mittoch.

Já sadil jen na své malé zahrádce:

černý rybíz: Bona, Sofijskaja, Kompanija

angrešt: Mičurinec, Krasnoslavjanski, Niesluchowski

vinná réva: Galahad a jedno neznáme z Francie

nektarinka: Roztylska

a na vyzkoušení očkoval a rouboval Red cap, Mio, Šampion, Rubinolu

Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika