Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.215 (?)
22.11.2017 12:54

Mám Admirál MM111 a Rubinolu MM106 to je co, ale jsou to jenom takové malé tenké proutky asi 60cm vysoké, ted nevím jestli mám skracovat stredník a zapouštet tak nízko korunu-udelat rozvetvení a nebo to nechat jeden rok povyrust a až potom, to bude ale časová stráta, nejsme už mladí.. Mám ješte Sírius M25 tenm má mohutné bočné výhony, píšou v návodu že se mají skrátit ihned po vysazení to myslí asi na jare nebo to mám skrátit ted v zime.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 22.12 (?), 24.11.2017 13:39

Dobrý deň p.Hlavatý,

ďakujem Vám ale aj ďalším skúseným záhradkárom za cenné rady a skúsenosti ktoré tu poskytujete. Krásne fotky a krásne jablká. To je to, prečo to človek robí, alebo sa teda snaží.smiley  S tou Coxovkou idem samozrejme do rizika(poloha, náročnosť odrody). Ale tá chuť ma jednoducho motivuje. No uvidíme.... A pre Desert sa hádam niekde ešte miesto nájde aj keď záhradka nie je nafukovacia. S pozdravom Považan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.116 (?), 8.12.2017 18:01

Já narouboval červenomasou jabloň Baya Marisa na Bohemii a čekám jaké plody to ukáže. Roub měl listy jen trochu načervenalé, ale zával po roubování byl červený celý, takže doufám, že zůstane barva dužniny zachována :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.215 (?), 22.11.2017 12:54

Mám Admirál MM111 a Rubinolu MM106 to je co, ale jsou to jenom takové malé tenké proutky asi 60cm vysoké, ted nevím jestli mám skracovat stredník a zapouštet tak nízko korunu-udelat rozvetvení a nebo to nechat jeden rok povyrust a až potom, to bude ale časová stráta, nejsme už mladí.. Mám ješte Sírius M25 tenm má mohutné bočné výhony, píšou v návodu že se mají skrátit ihned po vysazení to myslí asi na jare nebo to mám skrátit ted v zime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 22.11.2017 13:22

na konci října jsme sázeli rubinolu a bonitu, na jaro máme doma připravené kiwi, paw paw, kdoulovec a fíkovník, chci je nechat doma trochu povyrůst a na jaře jim připravím pořádné místo s kompostem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 1.8 (?), 22.11.2017 19:10

Figovník ted už nic nepovyroste, já mám taky je venku nemrzne na jar ho dám do 5l kvetináče zatým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.241 (?), 27.11.2017 9:10
Ak skracovat vysadeny stromcek, tak na jar. Osobne by som nechal povyrast, 60 cm je dost malo, to by ste mali korunku velmi nizko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 1.143 (?), 1.12.2017 9:58

Asi nechám povyrust, jeden má už od 50cm rozvetvení kolem 5 konáru ale jsou holé a koruna je víš kolem 2m, to je nejaká A2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tomáš Otava - (7) - 211.13 (?), 26.11.2017 21:48

podzim 2017 (nová zahrada):
hrušeň: Milada, Decora, Schwizerhose
jabloň: Baya marisa, Goldlane sloup, Mapole sloup, Red spring sloup, Vesna sloup
broskev: Saturn, Crimson bonfire
nektarinka: balkonela red
malina: noname, Ottawa, Gordosť rossi, glencoe, black jewel
borůvka: noname, Pink lemonade
zimolez: noname, Aurora
ostatní: rybíz Bílý primus, červená Rovada, angrešt Prima, josta, klikva Stenvens

Milada
Milada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 1.12.2017 16:18

1) Zahrada po dědovi, sever Hané: rakytník Altayskaja, sladkovišeň raná, ciderovka Yarlington Mill
2) u tchána: Hanita
3) na Kolínsku: Kanzi, višeň Jade
4) do školky: višně Jachim, Boas, Cupid, Valentine, Romeo, jab Goldlane, Rumba, Dark Topaz, Lambada, Ambrosia
5) 55ks alej na obecní pole, Bruntálsko: jab ´Akerö´, ´Borovinka´, ´Car Alexandr´, ´Citrónové zimní´, ´Coulonova reneta´, ´Grávštýnské´, ´Hájkova muškátová reneta´, ´Harbertova reneta´, ´Chodské´, ´Jadernička moravská´, ´Kalvil červený podzimní ´, ´Kardinál žíhaný´, ´Landsberská reneta´, ´Malinové holovouské´, ´Matčino´, ´Panenské´, ´Peasgoodovo´, ´Signe Tillisch´, ´Smiřické vzácné´, ´Strýmka´, ´Sudetská reneta´, ´Vilémovo´, slívy: ´Čač. lepotica´, ´Čač. rodna´, ´Gabrovska´, ´Katinka´, ´Ontario´, ´Wangenheimova´, ´Zimmerova´

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 1.12.2017 17:09

Tak to je úctyhodný sortiment pane Mittoch.

Já sadil jen na své malé zahrádce:

černý rybíz: Bona, Sofijskaja, Kompanija

angrešt: Mičurinec, Krasnoslavjanski, Niesluchowski

vinná réva: Galahad a jedno neznáme z Francie

nektarinka: Roztylska

a na vyzkoušení očkoval a rouboval Red cap, Mio, Šampion, Rubinolu

Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika