Jaké jabloně?



host - 184.103 (?) 
7.3.2017 13:55, zobrazeno: 4629x

Prosím o radu.Ráda bych vysadila pár jabloní, ale nemám zkušenosti.Pozemek je v nad.výšce 500m, pod Beskydy..Podle posudku na studnu je podloží tvořeno proluvialními štěrky -je to zvodněnec s nízkou propustností. Je mírně svažitý, přičemž dole rostou na jaře orseje, tudíž je tam asi mokro.ale tam ani neplánuju něco sadit.Jde mi hlavně o to, jestli se tu dá nějaká jabloň nasadit, předtím tu rostly nějaké slivoně-kulovačky.Ve školce mají podnože A2,M9,MM106,,doporučovali mě tu M9.Odrůdy, mají Rosana, Rozela,Matčino, Blaník,Topaz, Šampion,Angold, Jonalord,Budu ráda, když mi poradíte, co si pořídit a jak zasadit.Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.3.2017 19:08

Z nabízených odrůd můžete vzít kteroukoli, jen podnoži M9 se obloukem vyhněte. A2 bude dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?), 1.6.2017 22:13
Pre nás, ktorí už nemáme dvadsať či tridsať, ba ani štyridsať a nechceme (nemôžeme?) roky čakať kým nám začne rodiť vysokokmeň, je alternatívou pestovanie jabloní na slaborastúcich podpníkoch v intenzívnejšom režime. Podmienkou je aspoň priemerná kvalita pôdy, zavlažovanie a nie extrémne podnebie (vysoké chladné polohy, mrazové doliny, severné svahy a pod.). Ak stromčekom dáte čo potrebujú, úroda už v 2.-3.roku po výsadbe je zaručená. Na fotkách sú stromky na podpníkoch M9 a M26, ktoré som sadil na jeseň r.2014 a 2015. Špeciálne som zvedavý na premiérovú úrodu Ligolu a Lucy, ale aj klony Red Deliciousu (Red Cap a Red Chief) by v kvalitnej pôde a teplom podnebí mohli príjemne prekvapiť. IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 14.0 (?), 9.6.2017 22:46

Připojím zkušenost s podnoží M26. V loňském roce jsem na M26 očkoval čtyři odrůdy (Katja, Krasava, Růžena Bláhová a Delikates). K mému údivu jsou očkovanci na M26 stejně čiperní (a čipernější) jako na MM106. Úplně nemohu potvrdit u středně rostoucích a bujnějších podnoží oddájení nástupu plodnosti, neboť mnohé odrůdy na MM106 a A2 mi plodí už ve školce. V neposlední řadě se na MM106 a A2 lepe očkuje (M26 je samý bernot).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika