Jaká bude Resista?



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 239.232 (?)
23.12.2015 17:11

Proč hned silná slova?

Každý cv chce své - Resista teplou polohu (u mě 220m n.m.) a dostatek vápníku. Pak se odvděčí výstavními chutnými plody s pikantní kyselinkou. Nejlepší je u mě na semenáčích, lepší než na původní M106. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.12.2014 20:04

Zdravím, pane Jaroslave. Tak snad až tento rok jsem poznal pravou chuť Resisty. Musím jen potvrdit pana Suse a kolektiv a to, že dužnina je žlutavá, středně zrnitá, méně šťavnatá, chuť harmonická, sladce navinulá až navinule sladká s příjemným aróma. Ono se z toho stejně nedá vyčíst nic konkrétního, ale dříve mně to připadalo dost nadhodnocené, ovšem nyní už ne. Já bych řekl, že je chuť ostřejší se zajímavým poměrem kyselin, opravdu příjemná. Samozřejmě i s dostatečným množstvím cukrů. Současná Resista je sice méně šťavnatá než třeba Gold Bohemie, ale mám na ní přesto mnohem větší chuť. Možná i proto, že z rubínových odrůd tady mám nejchutnější Topaz a Resista tento rok ukázala zajímavě svěží "tvář".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.32 (?), 20.12.2014 15:02

Resista u mě ani letos nezklamala, předvedla se jako plnič sklepa, chce to pečlivě vyjednotit, v mé poloze 220m n.m. pěkně vyzrává. Znám chuťově lepší cv (Rubinola, Rajka...), ale dokud budou vnukům chutnat, bude mít u mě místo. K vánocům se uplatní i v kuchyni. Zdravím-J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 20.12.2014 22:06

Letos je chuťově příjemná a to i tím, že se nesnáží napodobit ani rubínové odrůdy, ani Golden, ale má svoje "špecifiká".  Moje letošní Rajky se právě pokoušely napodobit tyto rubínové odrůdy a těch je na mě už trošku moc a není nad Topaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.238 (?), 23.12.2014 8:23

Resistu mám rád, letos se moc nevyvedla.Loni báječná.Je to zřejmě tím, že mám materiál od Vysloužilů, které tímto zdravím.Dám se ovšem na Spenser. Zdeněk Dukát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.12.2014 17:30

Občas se stává, že po vychválení plodů některé odrůdy vezmu do ruky ten poněkud jalovější a pak si říkám, že jsem zase chválil dne před večerem. Když jste svým přijmením připomněl odrůdu Dukát, tak jsem si vzpomněl, že jsem na místě roubu Resisty měl před tím Dukát, který se mně vylomil a přemýšlel jsem jestli ten Dukát nebyl třeba lepší. Když mluvíte o Spenceru, tak i když to Miloš snad zmiňoval, tak mi pořád není jasné proč upustil od pěstování odrůdy Spencer a jak se chuťově liší od jiných kříženců Mac Intoshe. Vzpomínám si, že zmiňoval jeho trvanlivost, ale to je tak všechno. Také si vzpomínám, že jsem kdysi hodně chtěl křížence s názvem DULCIT (Dukát x Spencer), o kterém se ale nikdo moc nezmiňuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.12.2014 19:06

Spencer vyniká chutí a skladovatelností. Já jsem ho vyřadil proto, že špičkovou chuť má u mě jen v lepších letech, trpí strupovitostí a plodnost je sotva střední.
 Taky zdravím Zdeňka Dukáta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 188.238 (?), 15.1.2015 10:36

Přátelé, namlsal jsem se jmenovcem Dukát. Údajně nejvyšší plodnost.To byla jen reklama.Šel pryč.Pravda postřik nebyl.Nějak se mi ty jablka nedařej.Je to zřejmě tím, že jsem rozpolcen. Včely, zelenina,pomologie, a vinná réva.To poslední je zázrak.2x zmrzne a plodí.To se u jabloní nevidí.Ahoj Zden, a zdravím Miloše Vysloužila 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?), 15.1.2015 11:08

Mám pocit, že čím víc jsem se o Dukát staral, tím víc jablka trpěla pihovitostí a vadly ve sklepě. Na zapomenuté větvi polokmenu byly sice plody menší, ale tvrdé a zdravé. Přestože šlo o vlajkovou loď Ing. Dvořáka, je to dnes odrůda překonaná. Což lze jistě říci i o Resistě, ta je ale aspoň rezistentní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.194 (?), 22.12.2015 15:00

Já jsem asi zvrhlý. Resistu mám rád.Štavnatá, slupka dost tenká.Polokmen nám dává dost plodů i na rozdávání.Doufám, že se dožiji i plodů stromů odrůdy Spensr.Ta mi chutnala také. Tak jsem jí hodně,, rozrouboval,,.Já bych snad potřeboval chutově nasměrovat... připadám si jako nějaký zpátečník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 239.232 (?), 23.12.2015 17:11

Proč hned silná slova?

Každý cv chce své - Resista teplou polohu (u mě 220m n.m.) a dostatek vápníku. Pak se odvděčí výstavními chutnými plody s pikantní kyselinkou. Nejlepší je u mě na semenáčích, lepší než na původní M106. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika