Jak vypěstovat podnož jabloně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 81.144 (?) 
27.1.2022 18:13
Pane Waltere, tohle jsem také potřeboval vědět, děkuji. :-) Koupiljsem letos podnože pro jabloně A2 a MM 106 od Sempry a budu si vysazovat i vlastní matečnici. Cena podnoží není nijak horentní, bohužel náklady na dopravu to poněkud prodražují... Prodají tam i menší počet prodnoží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 28.1.2022 13:54

tak ano, asi nejdražší je z toho nákupu doprava, tak ať vám to roste. Já mám většinu jádrovin, co jsem rouboval, na M9, která mi ale u některých odrůd podrůstá, což beru jako příležitost k dalšímu namnožení podnoží. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.1.2022 18:13
Můžete z vlastní zkušenosti říct, jestli mají jablka na M9 kratší skladovatelnost? U nás je dost větrno na M9 bych musel stromy asi vyvazovat k opoře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 1.5.2022 20:56

Vyrostli nám malé semenáčky z jadérek jabloně. Kdy ty semenáčky rozsadit a přesadit? Chci je nechat jako špičáky a potom naroubovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 1.5.2022 21:41

přesaďte je nyní. 5cm vysoký semenáček má tak do 10cm kořínek a sázecí lopatkou ho můžete i s hlínou vyrýpnout bez poškození. Na přesazení si vyberte místo někde na okraji záhonu, kde ještě bude kyprá zem bez plevele, abyste měl rostlinky na očích, ale aby nepřekážely, přeci jen budou na místě pár let, semenáčky zasaďte alespoň 15cm od sebe, abyste je byl schopen po naroubování bez problémů vyrýpnout a přesadit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.119 (?), 11.5.2022 20:50

Viděl jsem video se vzdušným hřížením, tedy balem. Autor videa ořezal v místě balu na větvi pruh kůry, i se zeleným pletivem, aby tím podpořil tvorbu kořenů. Přepokládám, že na výhony podnože u země lze použít květináč naplněný zeminou. Mám taky stromek kde od kořene vyrůstají výhony. Pruh kůry jsem na nich na podzim ořízl, ale nechal zelené pod kůrou. Na jaře jsem zjistil, že výhon nezakořenil. Byl problém v tom, že jsem nepřerušil pletivo? Nyní už je olistěný. To je patrně pozdě, opakovat, že? V jakém období je to možné, vhodné, aniž by výhon zahynul? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika