Jak vám plodí už starší sloupové jabloně?



host - 157.239 (?)
20.4.2018 22:05

Ovocný strom není salát nebo ředkvička-proč hned vykopávat? Proč nahrazovat ještě méně prověřeným, k chorobám více náchylným druhem? Neházejte flintu do rži, více se jablůňkám pověnujte-krmte, zalévejte, kypřete a třeba jim i promlouvejte do duše... SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.4.2018 20:52

Protože bohatá úroda na fotkách je vyrobená v grafickém programu. Ve skutečnosti budou mít na velmi dobrém stanovišti desetinu, na špatném nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.248 (?), 19.4.2018 21:52

vyzkoušel jsem cca. 15 možná 20 odrůd a závěr je 0... nechal jsem jen pro srandu 3x Sonet jako dobré podzimní ze stromku. Jinak všechny nemohou konkurovat normálním odrůdám. Za pouze dobré považuji Moonlight a Goldlane. Alternací trpí snad všechny sloupovky i přes probírku. Jirka Poděbrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.204 (?), 20.4.2018 14:54

Takže nemá asi cenu je dál pěstovat.Hlavně, že to v katalogu mají tak nafocené.Takže letos je pravděpodobně vykopu a ještě místo krásných stromků vysázím něco jiného.Asi sloupovité hrusky.Od Starkla už ale ne.Za ty čtyři roky jsem mohla mít už krásnou ůrodu z jiných ov.stromků.Akorát jsu naštvaná.Už jsu v důchodě, tak budu čekat na další novou ůrodu.To je ale pech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 20.4.2018 22:05

Ovocný strom není salát nebo ředkvička-proč hned vykopávat? Proč nahrazovat ještě méně prověřeným, k chorobám více náchylným druhem? Neházejte flintu do rži, více se jablůňkám pověnujte-krmte, zalévejte, kypřete a třeba jim i promlouvejte do duše... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.173 (?), 18.9.2019 2:50

Ano, přesně totéž doporučuji, nevzdávávejte to ještě. Potřebují péči.H.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.4.2018 21:10

..navíc by se často na stejné místo vešel vřetenový zákrsek, nebo dokonce čtvrtkmen s úrodou i desítek kg libovolné odrůdy... takže já to beru spíše jako módní výstřelekno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.72 (?), 21.4.2018 21:33

Neřekl bych jako modní výstřelek jistě máte skušenosti jen s první generaci ale kdyby jste skusil ruské a ukrajinské odrůdy ty jsou chutí někde jinde, Francouská odrůda je ve sklepě bez vadnutí a štavnatá v této době Red sprink je taky chuťovka, jsou novo šlechtění které se vyrovnají klasickým odrůdam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.248 (?), 21.4.2018 22:08

možná máte pravdu, ale zrovna RED SPRING jsem zrušil 2017...krásná červená jablka bez výrazné chuti a velmi rychle moučnatí. Je možné, že nové a nové šlechtění sloupovek jednou něco zajímavého dodá na trh. Já zatím zůstanu u klasiky. Jirka, Poděbrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 19.8.2018 19:20

Letos plodí snad všechno. Aspoň na ochutnání jsou slopové jabloně dobré.

SONET
SONET
RONDO
RONDO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Luk.M - (1) - 25.57 (?), 19.6.2018 23:00

Zdravím všechny.

Začal jsem pěstovat sloupovité a sloupcovité stromky z důvodu omezeného prostoru. Nepočítám s nějakými velkými výnosy, mám to spíš pro rodinu ať je do čeho zakousnout na zahradě. Velmi mě sklamalo zahradnictví zzoja, které mě neodpovídá na e-maily takže dodnes nevím na jakých podnožích mám od nich jabloně. Dalších pár kousků mám z ekozahradnictví a letošních 14 kousků mám od p.Chovance. U něho je pěkně vidět co dělají sloupovité třešně. Má na prodejně 10 let staré stromky tak má člověk představu co mu vlastně vyroste na zahradě. Bylo mi od nich vše vysvětleno jak se o stromky starat a hlavně že sloupcovité jsou pouze jabloně. Přikládám pár fotek jak rostou stromky. Pro zajímavost ta višeň ještě nebyla stříhána a letos měla 4 višňe (sežrali je kosi... soused pořídil kosům koupací jezírko...). Ty stromky které vypadají jako tyčky bez listů mají ožrané kořeny od hryzce, letos jsem tak vytáhnul 4 stromky ze země úplně bez kořenů, snad se chytí. V dobré víře jsem dal kůru dokola a hryce není vidět. Uvidíme dál jak moc se rozrostou. Potkal jsem v zahradnictví jednoho pána a ten redukuje růst stromků plotosřihem, říkal že to dělá každý rok a trvá mu to cca hodinu. No nevím jak se na to tváří stromky, ale majitelje spokojený.

Goldlane sázeno 5_2017
Goldlane sázeno 5_2017
Charlotte a red spring sázeno 5_2017
Charlotte a red spring sázeno 5_2017
Red Spring sázeno 5_2017
Red Spring sázeno 5_2017
sloupcovité meruňka, hruška, švestka, višeň, třešeň sázeno 4_2018
sloupcovité meruňka, hruška, švestka, višeň, třešeň sázeno 4_2018
Sloupovité sázeno 4_2018
Sloupovité sázeno 4_2018
Sloupovité sázeno 5_2017
Sloupovité sázeno 5_2017
višeň favorit na podnoži Gizela5 sázeno 4_2018
višeň favorit na podnoži Gizela5 sázeno 4_2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika