Jadroviny 2019



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.91 (?)
17.8.2019 15:18
Jablká rôznych odrôd sa pomaličky začínajú vyfarbovať. Niektoré viac, iné zatiaľ menej. Momentálny stav niektorých odrôd je na foto. IH















Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 34.226 (?), 17.8.2019 13:27

Starší zahrádkář nejsem a červené Boskopské i Vilémovo jsou pro mne chuťově top odrůdy. Vilémovo mi přijde o trochu míň kyselé, ale neřekl bych, že je chuťově horší. Nejraději je mám čerstvě utržené v polovině října, spíše spadené, ty stromy jsou už hodné staré a vysoké, nahoru do koruny se všude ani nedostanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.23 (?), 16.8.2019 22:48
BOHEMICA - kvalitná česká neskorá zimná odroda hrušky. Spomedzi odrôd ktoré poznám je jednotkou v dĺžke skladovateľnosti. Tento rok sa rysuje celkom pekná úroda (foto - po prebierke). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.91 (?), 17.8.2019 15:18
Jablká rôznych odrôd sa pomaličky začínajú vyfarbovať. Niektoré viac, iné zatiaľ menej. Momentálny stav niektorých odrôd je na foto. IH















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.91 (?), 17.8.2019 17:26
DESERT (Coxova reneta x Golden Delicious) - doterajší degustačný vrchol sezóny (a nielen spomedzi jadrovín). Samozrejme, podľa môjho subjektívneho hodnotenia, nechcem sa dotknúť milovníkov broskýň, marhúľ či sliviek. Táto česká odroda sa ale naozaj mimoriadne vydarila a robí česť tak svojmu menu, ako aj rodičovským odrodám. V tomto roku exceluje dokonca aj výzorom (foto), ktorý inak nie je 'top-stránkou' Desertu. Chuťovo je to však niečo extra-kvalitné. Škoda len, že skladovateľnosť nepatrí medzi prednosti tejto delikatesy. To by sme už ale chceli od Desertu asi príliš... IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 17.8.2019 18:10

Hm, maškrtný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 22.8.2019 12:51
Zdravim všetkých, pridávam aj ja aktuálne fotky niektorých jabloní.Fotky som robil v utorok podvečer 20.augusta.
Kanzi
Kanzi
Ligol
Ligol
Lobo
Lobo
Elise
Elise
Elstar
Elstar
Admiral
Admiral
Gala Schnitzer Schniga
Gala Schnitzer Schniga
Witos
Witos
Evelina
Evelina
Bonita
Bonita
Honeycrisp
Honeycrisp
Enterprise
Enterprise
Fuji Zhen Azthec
Fuji Zhen Azthec
Lucy
Lucy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 22.8.2019 13:45

k dnešnému dňu v himalájach lobo a piros. poškodenie plodov je spôsobené krupami (aspoň myslím). darí sa veľmi hruške isolde a tiež jabloni angold (tá vyzerá luxusne) a veľmi zaujímavé je aj honeycrisp. akurát neviem, či môžem už zobrať piros zo stromu alebo ešte počkať. mám len 3 kusy na ochutnávku, tak to nechcem podthnúť ale ani nechať zmučnatieť.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.100 (?), 22.8.2019 20:50

bunny: prostě zkuste jestli jde bez násilí oddělit stopka plodu od plodonoše.

Měl bych dotaz: Ošetřujete své jabloně proti strupovitosti a škůdcům? Minulý týden jsem totiž na horách objevil dvě mladé jabloně v cca 925 m n.m., které majitel vysadil a víc se o ně zatím nestará, tak mě zajímá jak si povedou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 23.8.2019 7:35

ja ošetrujem, ale v závislosti na počasí aj tak to nie je vždy úspešné, no výsledok je lepší ako bez ošetrenia. zvlásť chrastavitosť robí problém. nadmorská výška bude len jeden z faktorov. ako dieťa si pamätám na jabloň v nadmorskej výške asi 1000 mnm (tatry, časť sibír), hneď vedľa bytového domu, bola vysoká, bohato rodila a viac si nepamätám. v cca 700 mnm su u nás jablone vedľa cesty, netrpia chorobami a určite ich nikto neošetruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 25.8.2019 19:27

Pekný deň všetkým ovocinárom.Pridávam sem zopár fotiek z ovocia popadaného zo stromov.Na fotkách číslo 1 až 3 sú spadnuté plody jabloní v poradí Red delicious, Honeycrisp, Lobo, Elstar a Piros.V popredí na fotke som dal pre zaujímavosť aj dve plody slivky Haganta.Na tých dalších fotkách sú dalšie plody, ktoré po spadnutí nie sú tak poškodené a mám ich na stole na chodbe domu.Na tej predposlednej je znova Haganta, na poslednej je nashi Hosui ktorá je veľmi sladká so silnou rumovou príchuťou.A pre úplnosť len dodám že na foke číslo 4 je naľavo vedľa Haganty zopár plodov broskyňe Fairhaven a na tácke s plodmi nashi Hosui je aj hruška Boscova a pár plodov marhuľe Farbaly ktorej chuť je ale pre mňa osobne zatiaľ dosť veľkým sklamaním s tých pár plodov čo som ochutnal.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika