Jabloň stará odrůda



host - 251.200 (?) 
6.12.2020 11:14, zobrazeno: 1098x

Dobrý den, jakou z uvedených odrůd byste zasadili a proč? Měl by to být pěkný solitér s chutnými plody.

Matčino, Ribstonské, Grávštýnské, Blenheimská reneta.

Děkuji

Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.149 (?), 6.12.2020 11:41

Za mne jednoznačně Matčino, tu chuť nemá žádné jiné jablko. Navíc dělá pěkný strom a nepotřebuje téměř řez.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.165 (?), 6.12.2020 13:20

Výběr je to pěkný. Asi bych volil mezi Blenheimskou a Gravštýnským. Obě triploidní odrůdy s širokými korunami. Gravštýn bude hezčí v květu. Blenheimská má z mého pohledu hezčí stavbu koruny a jablka lze skladovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.200 (?), 11.12.2020 9:18

Děkuji za odpovědi, kéž by měl člověk neomezený prostor a mohl vysadit všechny🙂.

Matčino si přeje manželka a Blenheimskáa Grávštýnské lákají mne. Hlavně kvůli dlouhověkosti a kráse stromů.

Takže asi zasadíme Matčino🙂

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.180 (?), 15.7.2021 22:03
Dobrý den ještě jednou, tak to vypadá, že budeme mít místo pro dvě jabloňě. Matčino dáme urcite. Poradíte jestli Grávštýnské, nebo Blenheimská je vhodnější k Matičnu? Ani jednu chuť jablek neznám.. jsem klasický odchovanec hypermarketových odrůd... Strom bude jednou slíbit terasu a Grávštýnské prý padá, to mě trochu odrazuje, ale asi bude chutnější.. Nevím také které je jednodušší na pěstování. Podle obrázků na internetu jsou krásné stromy obě odrůdy. Potřebuji trochu nakopnout a postrčit správným směrem od odborníků.. sázet plánuji tento podzim. Děkuji předem Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.188 (?), 13.8.2021 23:21

matčino je skvělá volba.tonda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika