Jabloň Solaris



host - 91.159 (?) 
29.9.2018 10:10, zobrazeno: 3429x

Dobrý deň,  Dostal som túto jabloň pred nejakým časom, má prvú úrodu ale nenašiel som na tomto fóre o nej žiadne podrobnejšie údaje.  Aj na gúúúúúgli iba veľmi stručné údaje väčšinou z internetových obchodov. Prikladám foto, bol by som rád ak by sa niekto kto pestuje dlhšie túto odrodu podelil so svojimi skúsenosťami.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 91.159 (?), 29.9.2018 10:14

Detail plodu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.159 (?), 29.9.2018 10:18

Podpník je M26, musel som urobiť radikálnu prebierkru plodov, veľká násada. Veľkosť plodov je v rozsahu 7-8 cm.  Zaujímavé je, že všetky plody sú približne rovanakej veľkosti.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.201 (?), 29.9.2018 15:13
91.159: Mám obavy, že ťažko nájdete niekoho, kto jabloň Solaris pestuje dlhšie. Je to ešte stále pomerne nová odroda zo střížovickej liahne. Zaujímavý neskorozimný žltoplodý rezistent, so slušnou skladovateľnosťou. Na foto 1 je jeho pôvod (dúfam že to bude čitateľné). Prekvapilo ma, že o ňom vedia a odporúčajú ho aj v Nemecku (posledné foto). Radi si počkáme na Vaše referencie, ako aj prípadných ďalších jeho pestovateľov. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.159 (?), 1.10.2018 9:54

Našiel som na internete ešte tento dokument z UEB, píše sa v ňom že sa jedná o kríženie odrôd TOPAZ a Bohemia.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.219 (?), 1.10.2018 21:08
91.159: Hm, je to zaujímavé ohľadom toho pôvodu Solarisu. Niektoré zdroje skutočne uvádzajú ako rodičovské odrody Topaz a Bohemiu. Ja som vychádzal z tejto nemeckej práce (foto 1), kde je podrobne rozpísaný pôvod Solarisu (foto 2). Ako rodičovské odrody uvádzajú Topaz a klon UEB 2345/1, pričom pôvod tohto klonu je tam podrobne rozpísaný (toto by si Nemci asi nevycucali len tak z prsta). Táto práca sa zdá byť precízna - viď napr. podrobný rodokmeň Merkuru (foto 3). Ale naozaj neviem, čo je správne a čo nie, odpovedať by presne vedeli asi len v Střížoviciach. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika