jabloň rozela



host - 251.161 (?)
25.10.2011 15:10

Bohužel ten nešťastný původ Vandy a z ní plynoucí hořká pihovitost.Já vím lze vapenatým postřikem na list omezit.Ale já se potomkům Vandy proto vyhýbám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 159.156 (?), 18.3.2011 21:00
Na M26 pestujem z Fytosu Orion. Myslím, že to nebola šťastná voľba podpníka, stačil by M9. Orion rastie dosť bujne a zdravo, oporu už som odstránil, M26 je zakotvená dobre. Prvú úrodu dal Orion až vlani-iba 3 obrovské jablká. Možno je neskorý nástup rodivosti spôsobený samotnou sortou, ale pravdepodobne bude na vine aj M26. Palmeta už je dosť veľká, v tomto roku má konečne dostatok kvetných pukov, tak uvidím, či sa "usadí." Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 19.3.2011 23:42

Zdravím, je třeba mít na zřeteli, že Orion a také Sirius jsou odrůdy triploidní, a jako takové rostou vždy bujněji. Proto se koruny zdají obrovské. Vzpomeňte na starou odrůdu Lebelovo, nebo Boskop, obé triploidní, jablka obrovská, listy veliké.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.156 (?), 20.3.2011 9:07
K Orionu som, pán Juraj, zabúdol doplniť, že na prvých plodoch boli náznaky fyziologickej škvrnitosti. Mohlo to byť spôsobené bujným rastom alebo dostatkom kompostu v pôde.(Nížina, kukuričná oblasť.) Uvidím, ako dopadne kvalita úrody v tomto roku. :-) Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 20.3.2011 11:45
ROZELU a ORION vřele doporučuji - nádherná a chutná jablíčka.Tyto dvě odrůdy jsou právně chráněny v celé EU, což jasně napovídá o jejich kvalitě. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.161 (?), 25.10.2011 15:10

Bohužel ten nešťastný původ Vandy a z ní plynoucí hořká pihovitost.Já vím lze vapenatým postřikem na list omezit.Ale já se potomkům Vandy proto vyhýbám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.163 (?), 25.10.2011 16:58
Topaz je tiež kríženec Vandy, napriek tomu som na žiadnom jablku pehovitosť nevidel. Prvýkrát sa mi v tomto roku (okrem Orionu) pehovitosť vyskytla takmer na všetkých plodoch navrúbľovaného úrodného Angoldu. Ale ten nemá žiadne gény z Vandy. Orion je naozaj chuťovo skvelý- jemné kyselinky, cukry a na záver príjemná korenistá dochuť pripomínajúca starodávny krasokvet. Už len keby konečne na budúci rok začal poriadne rodiť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.135 (?), 25.10.2011 17:21
Pri malej úrode na M9 a silnejšom podpníku(A2,semenáč-pri prvých úrodách) je pehovitosť Topazu bežná. Stano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.163 (?), 25.10.2011 18:00
Prvý Topaz som mal na M9 (ílovitá pôda), teraz ho pestujem na MM104 (hlinitoílovitá pôda). Jablká čisté ako z atlasu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 26.10.2011 21:03

 Podobně i já jsem zatím hoř. pihovitost u odrůdy Topaz nezaznamenal (pěstuji od roku 1999), ale to přisuzuji tomu, že jsem odrůdě přizpůsobil hnojení do půdy a preventivními postřiky na list se zvýšeným obsahem Ca.

 Jinak, ale mohu potvrdit, že se na mne drobní pěstitelé obracejí s dotazy ohledně skvrn vyvolaných touto pouchou i u Topazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.218 (?), 26.10.2011 22:37

Pri odrode Topaz sú ohlasy pisateľov do fóra často protichodné. V záležitosti prelomenia rezistencie aj horkej pehovitosti. Asi záleží na kokrétnych podmienkach pestovania a možno aj na kvalite množiteľského materiálu. Ja som kupoval prevážne z Plantexu a môžem iba chváliť. Topazu sa ale nedá zobrať jeho popredné postavenie medzi najchutnejšími rezistentmi. Preventívne postreky listovou výživou človek nemôže brať moc vážne. Aj keď účinkujú rýchlejšie, pôdne hnojenie nenahradia. Je dobré sa pozrieť napr. na tuto stránku. Sám som bol prekvapený z toho, že trvá až 2 dny, kým sa vstrebá aspoň polovica vápnika nastriekaného na list a stopové prvky molybdén či železo sa listami vstrebávajú dokonca až 20 dní. Dovtedy je postrek dávno spláchnutý rosou či dážďom. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika