Jabloň - prohyb listů nahoru zrníčka a flíčky hnědo-červené



vaclav20 - (1) - 95.71 (?) 
12.4.2020 16:19, zobrazeno: 747x

Dobrý den, přesadil jsem jabloň (cca 2,5 vysokou, kmen cca 7 cm v průměru u země) na jiné stanoviště, orientaci větví na světové strany jsem zachoval a jabloň pravidelně zaléval. Jabloň se ujala, kvetla dokonce mi i nasadila na plody. Loni bylo velké sucho, zaléval jsem a hubil mravence, kteři lezli po kmeni. (Sodové pastičky u kmene a insekticidní postřik přímo na mravence). Mšice jsem neviděl.
Listy se začaly prohybat směrem nahoru a další projevy jsou flíčky červ.-hnědé a zrníčka. Listy jsem také prohlížel lupou s cca 5x zvětšením, ale nic dalšího jsem nepozoroval.
Prosím o radu co letos podnikat, aby se situace neopakovala. Jablka jsou "trumpetláč" a na nedalekém předchozím stanovišti byla menší, ale pěkná.

detail listu
detail listu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 13.4.2020 14:08

Asi jste málo zredukoval korunu a kořenový systém je malý...? A jestli jste jab. v roce po přesazení nechal i zarodit, tak se z toho už nemusí nikdy vzpamatovat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.230 (?), 13.4.2020 16:23
Jak velké měla loni přírůstky? Pokud malé anebo skoro žádné, tak bych zkusil zpětný řez do dvouletého dřeva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.71 (?), 13.4.2020 19:56

Děkuji za radu. Stromek má už malé lístky, dost se bojím, že řezem v míze vykrvácí a uhyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika