Jabloň - moučnatka



krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?)
16.6.2020 6:54

To je dotaz na úrovni

můj kocour přišel domů pokousaný - nemám si pořídit nového?

Promiňte, ale snad nejjednodušší a přirozené řešení je ošetřit jabloň proti padlí a nechat ji dál růst. Terminál poroste dál, a kdyby náhodou ne, snadno si zapěstujete jiný z dalšího výhonu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Misit - (2) - 39.21 (?), 15.6.2020 22:47, zobrazeno: 1951x

Na podzim jsem vysadil jabloň (Hájkova Muškátová). Letos hned chytla nějakou chorobu, asi moučnatku či padlí. Nebo je to jedna a tatáž choroba? 

Bohužel to nejvíce schytal terminál. Jak to vidíte Vy zkušenější s růstem takového stromku? Vylíže se z toho? Myslíte, že má smysl jabloň nějak zachraňovat? Neporoste pak rychleji stromek nový, kvalitně zapěstovaný např. od p. Bočka než poškozený stromek, co se bude zotavovat z poškození? 

Hájková Muškátová
Hájková Muškátová
Hájkova Muškátová
Hájkova Muškátová
Hájkova Muškátová
Hájkova Muškátová
Hájkova Muškátová
Hájkova Muškátová
Hájková Muškátová
Hájková Muškátová
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 16.6.2020 6:54

To je dotaz na úrovni

můj kocour přišel domů pokousaný - nemám si pořídit nového?

Promiňte, ale snad nejjednodušší a přirozené řešení je ošetřit jabloň proti padlí a nechat ji dál růst. Terminál poroste dál, a kdyby náhodou ne, snadno si zapěstujete jiný z dalšího výhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.21 (?), 16.6.2020 21:45

Je to čistě pragmatický dotaz. Když použiji jiné přirovnání - když nabourám auto, také zhodnocuji jestli dává smysl ho opravit nebo pořídit jiné... Jiné by to bylo v případě nějakého sentimentu chovanému k autu, anebo v případě živé bytosti jako třeba kocoura. Toť můj úhel pohledu.

Každopádně děkuji za odpověď. Jestli stromek poroste i přes napadení padlím dále a terminál to přežije, pak si ho ho samozřejmě nechám. Práve takovéto posouzení stavu stromku jsem potřeboval dostat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 184.50 (?), 16.6.2020 22:21
Nápad s deštníkem při focení je výborný. Jinak je zajímavé, že se asi snažíte o nějakou sloupcovou formu stromku. Když jsem začínal, většinou byly rady k řezu zachovat přibližně stejnou výšku seříznutých větví a terminál nechat o kousek vyšší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.100 (?), 16.6.2020 12:37

Moučnatka = padlí, postříkejte třeba Discusem. Nový stromek určitě neporoste rychleji, než již zakořeněný. Navíc by se situace mohla i u něj opakovat a byl byste tam, co teď. Je to hlavně z vlhkého počasí.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 16.6.2020 15:04

Nemáte pravdu. Padlí se objevuje především při teplém a suchém počasí (jako bylo třeba letos v březnu a dubnu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.100 (?), 16.6.2020 20:28
Nepřesně jsem se vyjádřila: teplo a vysoká nebo střídavá vzdušná vlhkost. Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.1 (?), 16.6.2020 22:48

Všechny napadené výhony bych odstřihl. S postřikem proti padlí musíte začít příští rok o 2 měsíce dříve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika