Jabloň Mivibe - zkušenosti



Stránky: 1,  2   
Opice - (26) - 144.34 (?) 
1.4.2016 0:10, zobrazeno: 12925x

Dobrý den, máte někdo zkušenost s letní jabloní Mivibe? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 1.4.2016 9:02

Jeden plod jsem měl, takže hodnotit nemůžu. Ale špatná určitě není, neměla by ani trpět strupovitostí. Trochu se mi pletou Mivibe, Miodar, Dita a Dima. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 1.4.2016 19:39

Po dvou menších úrodách jsou zatím zkušenosti dobré. Docela překvapil celkem bujný růst na podnoži M9 i velké vzhledné plody. Za vyzkoušení určitě stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?), 3.10.2016 7:28

Jeden ze dvou plodů "Mivibe" jsem sklidil v sobotu - na to, že je to letní jablko, tak dobrý, ne?smiley Stromek jsem kupval vloni jako zdroj rubů a zbylý pahýl zasadil na kraj miniškolky pro případné další využití, no a ten pahýl donosil dva plody. Ať už je to cokoliv, plody mě příjemně překvapily svou jahodovou chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 102.11 (?), 3.10.2016 22:29

Mivibe jsem sklízel v první dekádě srpna, plody byly doslova výstavní, ale chuti jen dobré. Před lety jsem z mladické nerozvážnosti pořídil pro jahodové aroma odrůdu Dária, která mě ovšem zklamala. Po letech jsem opět jahodové příchuti neodolal (už šlo o nerozvážnost středněvěkou) a pořídil švédskou Katju, což je moc dobrá srpnovka (češu okolo 20.8.), ovšem opět bez jahodové příchutě. Rouby Mivibe jsou Vám k dispozici. O tu "jahodovou" odrůdu mám zájem smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?), 4.10.2016 13:22

Jsem zvědavý, co předvedou tyto rouby naroubované na Julii. Pořád tak nějak doufám, že to Mivibe bude - ten pahýlek, asi vlivem zásahu (odběr roubů až na kmínek), začal pozdě kvést a i výsledná velikost plodů nebyla dobrá. Možná i ta chuť se vytratí a vrátí do "normálu". Ještě tam jeden plod je, tak nafotím a poreferuji. Rouby tohoto "čuda" jsou Vám, pane Kamile, k dispozici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 126.2 (?), 4.10.2016 19:36

To zpoždění se mi zdá příliš velké. Uvidíme, příští rok můžeme porovnat. Já se Vám ozvu s Dagmar II. a Bláhovým červeným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 17.7.2018 12:56

Takto teď vypadá ono "Mivibe". Nevím, co to je, nevím, kdy to dozraje, ani jestli se potvrdí ta chuť z matečného pahýlu.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 17.7.2018 13:38

Obě rodičovské odrůdy překonává Mivibe vzhledem a velikostí. Do ideální chuti to ještě pár dní chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 17.7.2018 20:53

No, myslím, že to Mivibe právě asi nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika