Jabloň Mivibe - zkušenosti



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 49.40 (?)
12.1.2019 9:58

Dáriu jsem zrušil koncem devadesátých let pro nepříjemnou nakyslost. Po dlouhé době jsem jí ochutnal v loňském roce z kontejnerovaných stromků. Byla lepší než kdysi. Dozrávání v poslední dekádě srpna nesedí na Dáriu ani Mivibe, které je alespoň u mě ploššího tvaru než na Vašich fotkách, v loňském roce česané ve dvou fázích na přelomu července a srpna. Nicméně Dáriu v podobě roubů či stromku (známý školkař jí stále množí) můžete kdykoliv mít.

Mivibe - červenec 2018
Mivibe - červenec 2018
Mivibe
Mivibe
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 60.214 (?), 17.7.2018 22:45

U pana Mikeše má Mivibe nezvykle protáhlý tvar. Právě mi tato odrůda zraje. Plody vypadají mimořádně lákavě, jeden krásně vybarvený s prasklinkou v kališní jamce mi zůstal v ruce. Vypadal lépe než chutnal. Už se těším na Katju a na Krasavu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 51.140 (?), 25.7.2018 22:18

Letos jsem ve dvou fázích sklidil 20kg velkých vzhledných plodů. Přes všechna pozitiva této odrůdy se nemohu zbavit dojmu, že k dokonalému vzhledu by pasovala lepší chuť.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 31.8.2018 20:45

Minulý týden jsem sklidil plody domělé odrůdy Mivibe. Mivibe to s velkou pravděpodobností není, ale velice dobrá chuť, ve které je cítit McIntosh mně udělala radost, tak odrůdu ponechávám. Teď ještě zjistit, co je zač.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 11.1.2019 20:58

Tak se stále pídím po tom, co je to za odrůdu a docela by to mohlo sedět na Dariu, akorát ta sklizeň u ní udávaná (začátek srpna) je u mě posunutá (v roce 2018 poslední dekáda srpna).

Máte někdo zkušenosti s Dariou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.1.2019 9:20

Podle slupky to vypadá víc na Mivibe než Darju, Ta je víc žíhaná a bez leticel. Mně ale vůbec nechutnala, tak jsem ji už před lety zrušil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 49.40 (?), 12.1.2019 9:58

Dáriu jsem zrušil koncem devadesátých let pro nepříjemnou nakyslost. Po dlouhé době jsem jí ochutnal v loňském roce z kontejnerovaných stromků. Byla lepší než kdysi. Dozrávání v poslední dekádě srpna nesedí na Dáriu ani Mivibe, které je alespoň u mě ploššího tvaru než na Vašich fotkách, v loňském roce česané ve dvou fázích na přelomu července a srpna. Nicméně Dáriu v podobě roubů či stromku (známý školkař jí stále množí) můžete kdykoliv mít.

Mivibe - červenec 2018
Mivibe - červenec 2018
Mivibe
Mivibe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 12.1.2019 18:55

Děkuji vám, pánové, za reakci. U Darii mě v popisu mj. zaujala ta "jahodová příchuť", kterou jsem u této neznámé kdysi zmiňoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika