Jabloň Karneval



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?) 
14.5.2019 8:38

Poslední Karnevaly, Jonatány, Goldstáry a Admirály. Ve sklepě stoupá teplota kolísá na 6-8 °C. Karneval příjemně aromatický, nemá sice šťavnatost Admirála, ale proč je srovnávat. Trochu vadne.Jonatán sušší, se svou typickou chutí, už u něj vadí slupka. Goldstar začíná mít u větších plodů aroma spíše do hořkosti, ale je pod tuhou slupkou šťavnatý, mírně měkne. Admirál sice šťavnatý a sladký, ale to je od něho vše. K těm sobotním kroupám mi seděl nejvíce Goldstar. Admirál má výhodu, že až sníme ostatní odrůdy, bude ve sklepě sám a jedinečný.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 108.254 (?), 26.10.2020 17:59

Zatím, po letošní úrodě, se mi Karneval dost líbí. Zdravý růst, koruna se dost zahušťuje, ale to lze snadno zvládnout, jetli jsou plody pruhované, či zcela červené, to nepovažuji za podstatné. Nepadá, na stromě nehnije, netrpí hořkou pihovitostí a lze jej nechat na stromě v závislosti na počasí až do konce října. Teď utržený má ještě dost kyselinek ale cukry, které dojdou později,  jsou již cítit. Možná, že pozdní sklizeň by mohla oddálit vadnutí. Plody jsou střední velikosti, při nadúrod+ě asi drobnější. Snad jen trvanlivost by mohla být delší, ale která odrůda nemá žádnou "vadu na kráse". Zatím spokojenost, uvidíme dál. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.254 (?), 4.1.2021 20:08

Karneval u mne na pomyslném žebříčku hodnocení odrůd sice pomalu, ale rok od roku stoupá. Pravidelná a hojná úrodnost, velmi dobrá chuť a zajímavý vzhled, také rezistence proti houbovým chorobám - to jsou plusy, minusem je sklon k vadnutí a kratší trvanlivost - do února, snad i do března. Úrodností se asi bude řadit mezi plniče, často i zachránce, samozřejmě pokud květy nespálí mráz. Plody jsou sice středně velké, někdy i menší, což bych však neviděl jako závadu.Za mne palec nahoru. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.254 (?), 18.1.2022 11:32

Karneval letos opět chuťovka, v porovnání s Lucy je křehčí a šťavnatější, budu jej dál roubovat. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika