Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Jabloň Eva - zkušenosti

Jabloň Eva - zkušenosti

host - xxx.xxx.58.114 (?)
15.8.2012 18:23
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Stromek letní jabloně Eva jsem náhodně koupil u místního zahradníka v r. 2007, který ho dovezl ze školky v Želešicích u Brna. Ve starší pomologii jsem si zjistil, že Eva je semenáčem Jonathanu, původem je z Maďarska r. 1949. Její plody jsou překrásně rudě vybarvené, ale musí se sklidit včas, lépe dříve nežli později.
První plody v r. 2009 jsem nechal dozrát na stromě až do 13. srpna a to bylo již pozdě – dužnina byla zcela moučnatá a mdlá bez chuti.
Další rok jsem sklidil několik plodů o týden dříve a taktéž byly plody moučnaté a polosuché.
Letos jsem sklízel již 1.srpna a konečně jsem mohl poznat její chuť. Horní plody z jižní strany stromu byly sice opět skoro přezrálé s počínajícím moučnatěním, ale plody ve spodní části stromku nacházející se ve stínu a také na severovýchodní straně koruny byly velmi chutné a šťavnaté s měkčí dužninou. Překvapilo mě, že po rozkrojení jsem ucítil typickou vůni pro Jonathan. Pro mě vyplynulo poučení, že tuto odrůdu budu muset sklízet v mé lokalitě Slavkovska 240 m n.m. již kolem 25. července, kdy plody možná nebudou úplně dokonale rudě vybarvené, ale konzumně budou skvělé. Nevýhodou odrůdy Eva je zřejmě to, že rychle zraje a konzumační doba je krátká a též hůře odhadnutelná. Příští rok zkusím dát pár plodů do chladna vinotéky. Máte někdo zkušenosti s touto odrůdou?

Obrázky:
letní jabloň Eva
letní jabloň Eva
Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Jabloň Eva - zkušenosti

host - xxx.xxx.83.202 (?), 23.1.2020 16:26
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Potrebuje jablon Eva opelovaca? Ak ano, ake odrody su vhodne? Dakujem
Připojit reakci

Jabloň Eva - zkušenosti

GPavel (3) - xxx.xxx.28.97 (?), 30.1.2020 20:50

Dohledal jsem, že u odrůdy Eva opylovač není nutný

Připojit reakci

Jabloň Eva - zkušenosti

host - xxx.xxx.241.22 (?), 31.1.2020 14:26
super dakujem velmi ste mi pomohli
Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Kdo mi zabíjí slepice?14.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?14.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?12.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?6.2.2020
Co mám dělat se vzteklým králíkem?3.2.2020
Co mám dělat se vzteklým králíkem?3.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů