Jabloň Pink Lady



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 241.255 (?)
11.9.2016 13:49

Co hovorite na potomka novu odordu Bonita (P.Lady x Topaz), vysadzana hojne v Juznom Tirolsku, a velmi pravdepodobne od dalsieho roku aj velmi hojne vo Svajciarsku, sudiac podla podla stoviek objednaviek prave na stromceky tejto odrody v skolke kde pracujem.

Ma uz niekto nejake skusenosti?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 17.3.2009 10:10

Tuto problematiku hezky přibližuje článek Vliv opylování na kvalitu jablek od Ing. Blažka, CSc a zároveň potvrzuje Váš názor. Také zásadně neguje existující názory o samosprašnosti v monoodrůdových sadech. Věda a logika - není co dodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.6 (?), 14.1.2010 19:45

Pink Lady mám asi čtvrtým rokem.Plody velmi pěkné, chutné,sklízím až před příchodem prvních mrazů.Má velkou nectnost a to je citlivost na strupovitost. V loňském roce, kdy byl tlak strupovitosti malý byly jablka krásná, ale v roce 2008 byla hodně strupovitá.Pěstuji ji na jižní Moravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 9.11.2015 18:16

Pink Lady pěstuji asi 10let, přivezl jsem si je z Italie a celkem se mi daří.Postupně jsem si naočkoval asi 70stromků a můžu říct že je to nádherný pohled na tyto dozrávající jablka.Letos to vypadá na sklizen asi 1000kg.Pěstuji je na jížní Moravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.105 (?), 13.12.2015 20:53

mohl bych vás chtěl požádat o podrobnější zkušenosti s pěstováním Pink Lady?  Moc díky. chytilmilan@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.34 (?), 5.4.2016 11:31

Dole klobúk, ste šikovný pestovateľ. Zaujímali by ma skúsenosti s pestovaním tejto odrody. Veľmi by som ďakoval, keby ste sa podelili so mnou. Ďakujem. S pozdravom, Tomáš, tomas.feledy@stvps.sk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.7 (?), 8.5.2016 15:34
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné koupit někde 1 stromek Pink Lady. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.3 (?), 11.9.2016 1:25

Dobrý den,

také jsem z jižní Moravy a už delší dobu sháním jabloň Pink Lady. Našim dětem i nám moc chutná. Bohužel ale, nedaří se mi sehnat alespoň jediný stromek.

Nemáte náhodou na prodej? Byla bych Vám velice vděčná.

Děkuji moc za odpověď.

Můj email: svaraM@atlas.cz

Děkuji Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.226 (?), 11.9.2016 8:29
Pani Soňa, Pink Lady je tzv. klubová odroda, to znamená že je licenčne chránená. Licencii podlieha jej predaj, založenie sadu aj predaj plodov.Malopestovateľom sa nepredáva, preto oficiálne stromček v predaji nezoženiete. Napriek tomu ju ale viacerí pestujú (každý predpis sa dá obísť). Takže jedinou možnosťou pre Vás je požiadať niekoho aby Vám poslal štepy (rouby), event. aby Vám ju naštepil na podpník a predal Vám už pripravený výpestok na zasadenie. Pink Lady je ale teplomilná odroda, pestovanie u nás nie je jednoduché a v nevhodných podmienkach plody nedozrievajú, resp. nedosahujú požadovanú kvalitu. V ČR aj SR je bežne dostupný jej kríženec Karneval (Pink Lady x Vanda), čo je vizuálne veľmi vydarené jablko, bohužiaľ chuťovo už menej (chuť je skôr kyslastá, kvality PL nedosahuje). Tiež dozrieva neskoro, ja mám záhradu vo veľmi teplej oblasti (Bohemie som už obral, Rubinolu oberiem v priebehu pár dní, Jonathan je už vyfarbený do bordova...), ale Karneval sa ešte len teraz začína sfarbovať (foto). IH. P.S.: Skúste si vyhľadať tu na fóre kontakt na niektorých pestovateľov Pink Lady, prípadne sa Vám možno ozvú sami v reakciách.
Karneval teraz
Karneval teraz
Karneval v zrelosti
Karneval v zrelosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 241.255 (?), 11.9.2016 13:49

Co hovorite na potomka novu odordu Bonita (P.Lady x Topaz), vysadzana hojne v Juznom Tirolsku, a velmi pravdepodobne od dalsieho roku aj velmi hojne vo Svajciarsku, sudiac podla podla stoviek objednaviek prave na stromceky tejto odrody v skolke kde pracujem.

Ma uz niekto nejake skusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?), 11.9.2016 17:13
"La isla BONITA": Skúsenosti zatiaľ asi nie sú. Ale čoskoro budú, dnes je svet globalizovaný. Ak môžete, uveďte prosím kde pracujete (zákazky sa len tak pohrnú). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika