Jabloň Goldstar a Aneta



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 60.57 (?) 
27.3.2007 19:06, zobrazeno: 47140x
Zakoupil jsem stromky uvedených jabloní.O Goldstaru tu pár informací je,ale Aneta je zimní jablko a víc nic.Může mi někdo poskytnout podrobnější popis. Děkuji  Tomášek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.3.2007 19:45
Ač na jiném místě diskuze novinky kritizuji, tady Vám musím Anetu pochválit. Jde o kvalitní zimní celočervené a vůči strupovitosti rezistetntní jablko. Cením si zejména velikosti plodů, kterou si zachovává i naroubovaná na  vyšších tvarech.  Na zakrslé podnoži, jak se většinou prodávají, jsou krásné, ale loňské plody mi na ní (možná kvůli velmi dobře vyhnojené půdě) přdčasně zmoučnatěly.
aneta
aneta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.73 (?), 26.11.2008 13:20

Letos jsem měl Anetu strupatou jako nikdy. Tak nevím, jak to s tou odolností je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.111 (?), 26.11.2008 20:32

nejde jen o rezistenci ke strupovitosti, letos jsem také ochutnal Florinu- strupovitá sice nebyla, ale chuť nic moc.

Takže, radši klasiku-Rubín, Matčino, Starkrimson, Jonared ,čistecké...(i s rizikem strupovitosti a potřebou určité ochrany- což si při pár stromech na zahradě většinou pohlídám) ale s jistotou chuti, kterou má člověk rád (a rodina)!

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 26.11.2008 22:29

Pravda, ač jinak rezistentům fandím, letos mě trochu zklamala samozvaná královna podzimních odrůd Vanda. Jablka veliká a krásně vybarvená, ale chuť nakyslá, trochu prázdnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.12.2013 19:39

Musím pochválit Milošovu Anetu. Pochází ze stejného křížení, jako Rajka, leč díky méně atraktivnímu zbarvení plodů, je na rozdíl od Rajky méně známá. Na rozdíl od Rajky má příchuť po Šampionu a není tolik sladká. Myslím, není tolik sladká jako Šampion. Opravdu velmi příjemná chuť. Bohužel její období konzumní zralosti se blíží v těchto dnech svému konci. Ale nebál bych se prohlásit, že by mně Aneta chuťově vyhovovala více, než samotný Šampion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.12.2013 8:23

Věřím, že když stromek trochu zestárne, bude trvanlivost plodů Anety delší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.12.2013 18:48

Některé plody Rajky mají ještě dužninu překvapivě pevnou a šťavnatou. Takže stále velmi slušná kvalita. U Anety oceňuji tu mírně aromatickou příchuť. Je to dobré jablko, Miloši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.12.2013 22:12

 Přiznám, že před Novým rokem jsem Anetu nikdy nejedl a tak než jsem se k ní "prokousal" přes jiné odrůdy, už byla její ideální chuť za zenitem. Pak se vtírá otázka, proč je Aneta pěstiteli tak opomíjená? Vždyť přináší v každé poloze, v každé půdě a na každé podnoži jablka jak balvany!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.1 (?), 30.12.2013 22:31

Mne by Aneta zajimala, ale jaka je vhodna podnoz do vyssi polohy a horsi pudy? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika