Jablko Modi



Stránky: 1,  2   
host - 58.114 (?) 
24.4.2012 20:41, zobrazeno: 18799x

Koupil jsem v hypermarketu balíček jablek MODI původem z Itálie. Docela mě překvapila svou příjemnou osvěžující sladkou chutí a křupavou konzistencí. Máte prosím někdo zkušenosti s pěstováním této odrůdy zde u nás? Rád bych někde získal roub a měl tuto odrůdu ve své sbírce. KB

MODI
MODI
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.1 (?), 26.4.2012 11:48

Také jednoduché to nebude, na stránke modiapple.com sú uvedené iba štyri škôlky, ktoré ich množia, patrne všetky v Taliansku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 26.4.2012 20:33

S klubovými odrůdami je to těžké. K těm se nedostanou ani italští zahrádkáři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.179 (?), 24.2.2013 13:57

Dobrý den, také mne odrůda Modi velice zaujala. Ač je konec února, jablka jsou opravdu vynikající. Jako čerstvě natrhaná. Na zahrádce bych si stromek určiě uměl představit. Ale asi to bude neřešitelné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.162 (?), 14.3.2013 16:07

Je zřejmé, že se jedná o jméno firmy, nikoliv odrůdy. Taková asi ani neexistuje, jinak by se musela někde objevit. Ivan V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.253 (?), 14.3.2013 17:18

Modi je kříženec odrůd Liberty x Galla.Samozřejmně každému chutná něco jiného, ale v současné době je odrůda Topaz správně sklizená daleko chutnější.  Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.78 (?), 14.3.2013 21:06

Zdravím

Podle Vaší fotografie plodů je na pohled zřejmé, že tato odruda je silně podobná Gale. A ještě je na štítku zrejmé, že je to barevný klon odrudy Modi. To že tato odruda Vám chutná a pochází z Italie vám musí být zřejmé, že u nás bude každopádně trpět a to hlavně po kvalitativní stránce. Ono i ta Gala není v našich podmínkách nejlepší. A to nemluvím o silné citlivosti na strupovitost, sazovitost a je silně vyhledávána mšicí. Plody Galy nejsou u nás vyrovnané spíše malé. To máte to samé jako Goldeny z Tyrolska a z J. Moravy. To se nedá vůbec srovnávat. To máte stokrát lepší než tuto nejistou odrudu si raději pěstovat Jonagold Prince, který je stejně krásně vybarvený a spolehlivý a je táké silně zastoupen v supermarketu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.3.2013 13:39

Při pěstování odrůdy, která mi chutná z marketu bych byl opatrný. Neznám dobře podmínky pěstování, ani jak byla uskladněna. Když jsem se o to někdy pokusil, byl jsem zklamán. Daleko víc dám na doporučení pěstitele z podobných klimatických podmínek, jako mám sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.16 (?), 15.3.2013 16:54

Pane Kaněro,

odsoudit odrůdu jen tak od počítače na základě původu je strašně jednoduché. V tržním sortimentu převažují zahraniční sorty.

Vypěstovat kvalitní Galu v našich podmínkách je záležitostí dobré agrotechniky. Gala vyžaduje dost specifickou výživu, řez a probírku. Gala je v našich podmínkách podzimní jablko a nemá problém dozrát. Co se týká ochrany, tak je méně náročná než vámi doporučovaný Jonagold.

Jestli je Modi rezistentní Gala, tak určitě stojí za vyzkoušení.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.3.2013 21:53

Nikdy v životě jsem ještě nejedl jablko ze supermarketu. Měl jsem možnost ochutnat Galu od pěstitele z mladoboleslavska a potom od velkopěstitela od Litoměřic. Jablka vzhledná a chuťově velmi dobrá, od Litoměřic byla chuťově lepší.
Ale ve zdejší části východ. Čech se Gala neprosadila ani u tržních pěstitelů, ani u těch drobných. Prostě potřebuje teplejší podmínky, ty se jen dobrou agrotechnikou nenahradí. Proto jsem také nikdy neusiloval o její pěstování.

Jestli je náročnější na chemickou ochranu Gala, nebo Jonagold je slovo do pranice. V teplých oblastech Jonagold trpí víc padlím, u nás se padlí vyskytuje jen v některých letech a nejvíce to zadaleka není na Jonagoldech. Ti, co se zde pokoušeli pěstovat Galu, naříkali na strupovitost, Jonagoldi jí přeci jen tolik netrpí. Záleží na ročníku, samozřejmě.
Věřím ale, že Gala někde od Znojma by zaujala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika