Honeycrunch



Stránky: 1,  2   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?) 
6.3.2018 20:06, zobrazeno: 7843x

Honeycrunch sa začalo práve predávať v EU táto odroda bola vyvinutá na univerzite v Minesote je odolná voči chorobám je to skoré jablko zreje 8 mesiac august pochadza z kríženia sweet tango x Cosmic crisp. 



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.3.2018 22:09

Znám dvě odrůdy vyšlechtěné v Minnesotě. State Fair a Honeycrisp. Obě mi přijdou velmi vydařené a lze je pěstovat i v horší poloze. To by mohlo být dobré znamení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 6.3.2018 22:20

Honeycrunch by melo byt pouze Evropske pojmenovani Honeycrispu.

Honeycrispu uz skoncil patent a dotedka se v Minnesote kvuli tomu bouchaji do hlavy (mohli na tom vytriskat spoustu penez, protoze je tam velice oblibene a nedali si ho ani trademarkovat). Takze pouceni z omylu z nej v Evrope udelali klubovku pod oznacenim Honeycrunch. Jak Sweetango, tak CosmicCrisp pochazi z krizeni Honeycrispu. S temi "Crispy" se v posledni dobe vubec roztrhl pytel. Cosmic Crisp, Ever Crisp, Kinder Krisp a nevim co jeste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 7.3.2018 0:13
Pavel_CZ: Máte pravdu, Honeycrisp a Honeycrunch sú jedna a tá istá odroda (foto 3). To kríženie ktoré uvádza pán Fiala nie je správne. Ohľadom pôvodu to bola tak trochu detektívka, pôvodné mylné údaje boli uvedené na správnu mieru až genetickou analýzou (viď foto 2). Prekvapujúce je, že odroda je stará takmer 60 rokov. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 15.9.2018 20:32

První plody odrůdy Honeycrisp / Honeycrunch, z podnože M26.  Na této podnoži je jen slabě rostoucí, pro jistotu jsem ji narouboval i na semenáč. Zatím jsem plody z první úrody neochutnal, ale momentálně je tato vychválená světoznámá americká odrůda u mne zcela zastíněna Rubínem, pana Loudy st. Čest jeho památce.

Honeycrisp / Honeycrunch
Honeycrisp / Honeycrunch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.34 (?), 16.9.2018 8:01
Jiří II: Ľudia ako pán Louda st. (a ďalší šľachtitelia) patria do galérie elity národa - tej skutočnej, nie pseudo-celebritnej. Jeho Rubín je už nespochybniteľnou legendou, jablko v ktorom sa snúbi nádherný výzor s výbornou chuťou. Tie Vaše Rubíny na rovnomennom vlákne nemajú chybu. Ak by sa takéto jablká objavili v obchode v New Yorku či Melbourne, tak miestni padnú na zadok Často sa pachtíme za zahraničnými odrodami, a pritom máme domáce sorty, ktoré ich v mnohých smeroch prekonávajú. Máme v sebe istú zakomplexovanosť a zakríknutosť malého národa, poväčšine nám chýba sebavedomie (také ako prezentovali napríklad Chorváti na MS vo futbale). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.9.2018 10:15

Když procházím zahradou a pozoruji dozrávající Rubíny, Napadá mě jen jedna věta: Kam se na něj hrabou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 16.9.2018 13:15

S názory Vás obou naprosto souhlasím. Pan Louda st. nám tu zanechal vyjímečně kvalitní odrůdu a je na nás, abychom ji předali dalším generacím. Odrůdu Honeycrisp / Honeycrunch v žádném případě nezavrhuji. Jak jsem se dočetl na přiložené specifikaci jedné francouzské ovocné školky, je přímo doporučována do severních oblastí Evropy a takových odrůd není mnoho.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.26 (?), 16.9.2018 16:08
Jiří II: Znovu plne súhlasím. Zahraničné odrody v žiadnom prípade nezavrhujem, jediným kritériom nech je kvalita. V takejto súťaži sa Rubín určite nestratí, skôr naopak. Mám okolo 40 odrôd jabloní, väčšina je zahraničných. Avšak kvalita českých odrôd (Rubinola, Topaz, Merkur, Admiral, Desert, Lucy, Rajka...) je neoddiskutovateľná. A vo viarerých z nich má "prsty" Rubín. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 3.10.2018 19:44

Dnes jsem se konečně dostal k ochutnání plodu z první úrody. Výsledkem je naprostá spokojenost s touto odrůdou. Tvrdá, křupavá nažloutlá dužina, výrazná, ale přitom stále příjemná sladkost a příchut´ podobná jako u kupovaných Jonagoldů a jeho klonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika