Honeycrisp



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 196.41 (?) 
3.6.2007 12:57, zobrazeno: 43813x
Podle zpráv na internetu je odrůda Honeycrisp nyní jednoznačně nejoblíbenější novou odrůdou v USA. Při degustacích se umísťuje stále na předních místech (většinou první) a zjevně chutná i lidem kteří jablka z obchodu nemusí a favorizují starší odrůdy. Máte s touto odrůdou někdo zkušenosti? Víte kde se dají sehnat rouby nebo stromky?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?), 21.10.2013 22:33

Tak jsem díky jednomu návštěvníkovi objevil, že tuto odrůdu nabízejí v SK. Dle zahraničního webu je to vskutku velmi oblíbená a chutná sladší odrůda, nenáročná na stanoviště a snad i rezistentní strupovitosti.

Hmm, je to z ruky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 22.10.2013 8:49

Novinka -  odrůda ze 60. let?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 25.10.2013 20:06

Sice ze šedesátých let, ale k mání moc není.Hezké jablíčko.P


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.170 (?), 17.2.2016 15:20

Dobrý den, nacházím se delší dobu v USA a jablka honeycrisp jsou nejlepší jablka jaká jsem kdy jedla. Štavňatá a nádherně voní. Manžel jich koupil celý pytel a mě jich bylo líto je dát do štrůdlu :D tak jsme je dokázali za 3 dny snís. Je to lahoda a určitě doma v čechách bude jedna jabloň stát i u mě na zahradě :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 18.2.2016 12:38

Jak jsem se dočetl, tak Honeycrisp nemá teplotní a půdní požadavky jako oba Deliciousy, ani jako moderní Novozélandské odrůdy. V našich podmínkách by se mu mělo dařit. Skoro se mi chce říct " Tož do tého!"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?), 18.2.2016 14:03

Je to jablko z Minnesoty, tak nevidim duvod, proc by tu nemelo jit.

A jak tu nekdo psal, je to odruda starsiho data, ale v Evrope se z toho udelala klubova odruda a je chranena az do roku 2031. Pro Evropsky trh se prodava pod jmenem Honeycrunch.

Myslim, ze jsem ji videl v Ostrohu, nebo Straznici, ale vzhledem ke skutecnostem bych se nedivil, kdyby to byl zase Honeycrisp z polske produkce (nepravy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 18.2.2016 15:30

Zajímavá je historka ohledně původu Honeycrisp. Dříve uváděné rodičovské křížení Macoun x Honeygold bylo nejprve zpochybněno a později vyvráceno testy DNA, které určily jako jednoho rodiče odrůdu Keepsake, kterému se Honeycrisp opravdu dost podobá. Druhý rodič zůstává neznámý.

Zajímalo by mě také, čemu pan Pavel říká "nepravý" Honeycrisp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.253 (?), 18.2.2016 17:05
V loňském roce jsem mněl první úrodu asi 4 nebo 5 jablek, jsou skutečně velmi dobrá, ale velmi rychle dozrála, konzumace v listopadu. Uvidíme v letošním roce jak budou vypadat. JM Tonda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.2.2016 8:15

To rychlé listopadové dozrávání bude asi důvodem, proč se tato odrůda neobjevuje na prosincových degustacích v Uherském Ostrohu. Nebo pro to existuje nějaký jiný důvod, pane Tondo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika