Holiday



Stránky: 1,  2,  3   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 165.146 (?) 
23.9.2018 21:31, zobrazeno: 10275x

Holiday - 2018 - štíhlé vřeteno + Verierova palmeta

Jabloň pocházející z USA (Macoun x Jonathan).Množí se od roku 1964.Letos první úroda jak na zapěstovávaném vřeteni tak Verierově palmetě.Plody mají nádherné přímo zářivé fialové ojínění.Krásný dojem však zmizí pokud toto ojínění narušíte viz košík.Pro posouzení skutečné barvy jsem dva plody setřel a ejhle nádhera se vrátila v podobě temně červené barvě.Fialové vzezření plodů není zrovna nyní v kurzu ale důležité je co je pod slupkou.Rodičové slibují výbornou kvalitu.Jsem opravdu zvědav na její chuť a konzistenci dužniny.Velikost odpovídá mým požadavkům.

Zahradě a objevování zdar - Mičurin II (470 m)









Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.9.2018 22:30

Letos čekám prvních 5 plodů Holiday. Asi před 20 lety jsem strom této odrůdy vykopal kvůli proliferaci. V té době jsem prohlašoval, že je to chuťově to nejlepší, co kdy na jabloňovém dřevě narostlo a že své oba rodiče určitě překonal. Macouna jsem tedy nejedl, mylně jsem H. považoval za křížence MacIntosh a Jonathan. Bohužel ke strupovitosti patřil k nejcitlivějším. Nicméně nepochybuji, že odrůdou Holiday budete nadšen. Chuťově se Holiday trochu podobá odrůdě Fantazia, na niž konzumní zralostí navazuje, trofnu si říci, že ji i překonává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.9.2018 8:29

Ojínění plodů je skutečně unikátní. Odrůdě by možná svědčila delší doba konzumní zralosti, ale to bychom po ní možná chtěli příliš. Uvidím, jak se bude chovat v lertech s větším tlakem strupovitosti.

Holiday
Holiday
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.27 (?), 21.11.2018 20:32

Dobrý deň pán Vysloužil.Zvyknem tu často čítať vaše príspevky a páči sa my aké pekné ovocie pestujete.Ja sám tiež pestujem niekoľko odrôd ovocia.Tie jablone odrody Holiday na fotke sú parádne.Chcel by som sa vás len spýtať, či by ste my na budúci rok v auguste nevedeli poslať očká niektorých jabloní?Konkrétne by ma zaujímali odrody Holiday, State fair, Jazz,Benet, Opál a Dezert.Všetky tieto odrody je veľmi tažké sehnat, preto som sa obrátil na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 21.11.2018 20:50

Chcel by som sa vás len spýtať, či by ste my na budúci rok v auguste nevedeli poslať očká niektorých jabloní?

Na túto časť skúsim odpovedať za p. Vysloužila. Očká sa poslať nedajú, tie je treba hneď použiť po odobratí z materského stromu. Poslať sa dajú vrúble, no vrúbľuje sa na jar, keď začne v stromoch prúdiť miazga.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.27 (?), 21.11.2018 21:07

 pán Marek, ja mám skúsenosti len s pestovaním ovocia s očkovaním avrúbľovaním nie, ale mám známeho, ktorý ovláda očkovanie, aj vrúblovanie, on by my s tým určite pomohol.Doteraz som kupoval hotové stromy, ale mnoho odrôd sa ťažko zháňa preto som poprosil pána Vysloužila.Nejde my vôbec o to aby som mal čo najviac odrôd, skôr sa snaží zohnať, hlavne z jablk tie chuťovo najlepšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 21.11.2018 21:14

To je v poriadku a ja verím, že p. Vysloužil Vám aj pošle, čo potrebujete. No očká to nebudú. Jedine vrúble.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.27 (?), 21.11.2018 21:22

A tie vrúble potom pán Marek môžeme navrúblovať len na staršie stromy, alebo sa dajú dať aj do vopred nakúpených podpníkov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.27 (?), 21.11.2018 21:35

A ked sa rozhodnem že by som to chcel navrúbľovať už hned do podpníkov, aby som mal z toho potom samostatné stromy, stačilo by my ak si tie podpníky zakúpim niekedy v marci -apríly a hned si ich vysadím na stanovište?Hned by som potom do nich mohol vrúblovať?Pokiaľ sa nemýlim, tak sa vrúbluje niekedy v Apríli alebo Máji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 21.11.2018 21:55

Jak píše Marek TT. Letní očka se posílají špatně, zimní rouby bez problémů.
Podobné příspěvky patří do soukromých zpráv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika