Hniloba plodů



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?)
13.8.2011 13:47

Souhlas. Nektarinky díky hnilobě a hmyzu (hlavně včelám!) téměř každoročně neochutnám. Už jsem špekuloval, jak strom zakrýt při dozrávání starými záclonami, ale stejně z toho sešlo.

P.S.: Spory se někdy kumulují i zde na fóru...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 27.113 (?), 12.8.2011 21:44, zobrazeno: 13787x

Dobrý den,

měl bych prosbu o dobrou radu. Ještě tak před měsícem jsem se těšil z krásné úrody jablek. Jak ale postupně všechny dozrávají, tak přímo na stromě začnou plody hnít a plesnivět. A dopadá to tak že více jich je pod stromem než potom v bedýnce... Stříkal jsem všechny stromy od jara vším možným.. Existuje ještě najaká šance zapránit hnilobě a padání? Nebo jsem něco zanedbal?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.32 (?), 12.8.2011 23:16
Dobrý deň! Nemáte priveľmi prehustené koruny jabloní? Vzdušnosť napomáha rýchlejšemu oschnutiu plodov po dáždi či za rannej rosy, čím sa spomaluje proces postupnej likvidácie úrody plesňami. Fugicídy by som teraz pred zberom neaplikoval. Ak máte potrebu striekať, skúste treba ružový roztok hypermangánu. Oplachujem ním plastové prepravky pred uložením jabĺk do pivnice. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.224 (?), 13.8.2011 9:32

Pro upřesnění přidávám pár fotek. Toto je počáteční stav, a potom celé zhnědnou a spadnou...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.224 (?), 13.8.2011 10:19

takhle to vypadá po oloupání


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.224 (?), 13.8.2011 10:20

a takto po rozkrojení


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 13.8.2011 11:26
Nedostatek vápníku.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 13.8.2011 13:13

Největší příčinu hniloby kromě vlhkého počasí přičítám ke kumulaci sporů na stromech i pod stromy.Rovnocenným přenašečem je i hmyz.Proti infikovanému hmyzu žádná prevence neplatí.Jedině všeobecný úklid. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 13.8.2011 13:47

Souhlas. Nektarinky díky hnilobě a hmyzu (hlavně včelám!) téměř každoročně neochutnám. Už jsem špekuloval, jak strom zakrýt při dozrávání starými záclonami, ale stejně z toho sešlo.

P.S.: Spory se někdy kumulují i zde na fóru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.8.2011 14:43

Na prvních dvou obrázcích je zřetelně vidět, že Vaše jabloň trpí hořkou skvrnitostí plodů z důvodu silného deficitu přijatelného vápníku.

Nejčastějšími důvody jsou tyto. Buď vápník chybí v půdě, ale pravděpodobnější je blokace jeho transportu v důsledku přehnojení jinými makroprvky. Také tím trpí některé odrůdy v mládí po silném řezu (např. Goldstar, ale řada i dalších).

Hořká skvrnitost zde byla často diskutována. Zadejte do vyhledavače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.224 (?), 13.8.2011 20:53

Je pravda že před začátkem jara jsem musel stomy hodně prostříhat, aby se prosvětlily (jsem střihací začátečník..). To se tady v jedné diskusi dávalo za příčinu že strom má nedostatek vápníku. Ničím jiným si to nedokážu vysvětlit protože jsem si koupil balení postřiků na jabloně na celý rok, myslím že se to jmenovalo "Optikombi" a stromy jsem pravidelně stříkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika