Hledám zvláštní jabloň



host - 143.205 (?)
30.12.2009 7:30

Dobry den, hledate li obrazky, mohu odkazat na vydani SZN z 1957 Atlas tržních odrůd ovoce, Kanemicky, Kohout.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 29.12.2009 23:37

Je to zimní odrůda? Pokud ne tak by ještě šlo Bottnerovo.

Lord Derby

Kutscherovo

Nic ale nesedí přesně. Pokud by mohlo být hranaté, bylo by z čeho vybírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.136 (?), 30.12.2009 0:05

omlouvám se ale ani u jedné Vámi zmiňované odrůdy se mi nepodařilo najít fotku

díky Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 30.12.2009 7:30

Dobry den, hledate li obrazky, mohu odkazat na vydani SZN z 1957 Atlas tržních odrůd ovoce, Kanemicky, Kohout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 30.12.2009 14:40

Víítku, v poho :-)). Dovoluji si dodat na vysvětlenou, že nehájím barvy žádné firmy, že s MZLU mám společné jen bydliště, i když každá jsme na jiném konci města, že s Genokluben sdílím pouze snahu zachovat dědictví předků, že máme více jak stokorunový porost (odvozeno od stohlavého stáda) ovocných stromů, že většina je po tátovi, že jména, která nvěděl si vymyslel (např. Stupické, Oříšková reneta), že se najdou i takové skvosty jako jsou Panenské, Šampaňská reneta, Kalvil bílý, Mačino, Zvonkové, ale také Rukavice - Krasokvět citlivý na otlaky, Okousaná koza - ze stromu, jehož kmen chutnal sousedovic koe a přežil, Rybízlák (to l tam patří) - zraje současně a je stejně kyselý jako rybír, že je pro mne důležitější vědět, co které ovoce potřebuje, jaké je a jak se chová než jeho jméno, že kvetoucí jabloň je krásnější než všechny kytky (a to jich mám plný dům) a což teprve kvetoucí sad v podvečer, že..., ale to bych se dostala (stejně tomu neujdu) pod palbu kritiky jako jiní na jiné diskuzi na těchto stránkách, že balastem tříštím diskuzi a že ne odborníci nemají v diskuzi odpovídat. A propo, abych to truchu dočinila. Zapátrala jsem v literatuře a v "Poklady z babiččiny zahrádky" jsem našla "Citronové zimní - vhodné ke skladování a zpracování, konzumní zralost začíná v prosinci a vydrží do dubna. Tato velmi stará odrůda nese velké šťavnaté plody, jejichž chuť je nakyslá. Strom dává velké výnosy, těší se zdravému bujnému růstu a hodí se do drsnějších poloh." Foto chybí. Přeji Tobě i všem ostatním Silvestra bez újmy na těle i na duši, do nového roku hodně zdraví, štěstí a úspěchů. Elena   A už :-x

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.94 (?), 27.3.2010 11:53

Dostali jsme zprávu od Standy Bočka, že v areálu MZLU huzšeň Magdalenka už zase roste. Zasadili ji vloni na podzim. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.121 (?), 30.12.2009 13:21

Určitou odrůdu Citronku najdete na cizojazyčných stránkách pod  -   Seestermueher Zitronenapfelbaum. Její konsumní doba zrání je od 1/2 října do 1/2 listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.5 (?), 22.10.2012 0:32

Zdravím.

Váš děda se opravdu strefil do názvu Vaší hledané odrůdy. Existuje právě odrůda s nazvem CITRONKA nebo Citronové zimní je velmi stará a téměř zaniká. Váš popis sedí přímo na tuto odrůdu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.166 (?), 30.12.2009 0:30

Existuje stará odrůda Citrónové zimní, ale nevím, jak vypadá. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 30.12.2009 0:53

Citronové zimní je prostřední velikosti. Má výrazné červené líčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Svarc - (49) - 49.235 (?), 30.12.2009 9:10

Tak jsem ještě našel na švýcarských stránkách všechny odrůdy viz odkaz 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika