Granny Smith



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?) 
26.7.2011 17:00, zobrazeno: 73243x
Také mám touhu tuto zelenou krasavici vypěstovat v kvalitě,která odpovídá její dlouhé vegetační době.V marketech jsou předpokládám podtržené a nelze proto objektivně posoudit jejich chuť.V mých pěstitelských podmínkách ne zcela dozrává (loni při první úrodě šlehly mrazíky listy již 9.října).Proto jsem vytvořil jakýsi poloskleník (kombinace polykarbonátu a skla) pro vytvoření mikroklimatu a prodloužení vegetační doby s ochranou proti podzimním mrazíkům.Přední strana otevřená.V případě nepřízně počasí lze zakrýt folií.Letos jsem toto opatření dokončil a jsem zvědav na výsledek.V tomto poloskleníku by mohla bez úhony vegetovat do 1.dekády listopadu,což je dle pomologů čas pro sklizeň. - Mičurin II





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.216 (?), 26.7.2011 17:18

Perfektní. Místo rajčat jablůňka jako v bavlnce. Dávám deset bodů z deseti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 26.7.2011 17:30
A jak to máte s opylením? Já vysadil vloni na jaře a předloni na podzim první dva (tři) stromky této odrůdy a jako opylovače jsem mezi ně vysadil Goldstar. Mám je na drátěnce a Granny má první dva plody, vypadají pěkně, stejně jako plody Goldstar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.222 (?), 12.8.2011 0:42

Takovouto autobusovou zastávku bych vystavěl, leda by ta jabka měla jadérka z ryzího zlata.  Několikrát jsem toto jabko ochutnal a vždy bylo nikoliv nedobré, ale přímo hnusné. Barvou jakbysmet. Asi známka toho, že sto lidí, sto chutí. (Taky někdo pěl chvalozpěv na Ontario!)  Kdybyste takto piplal třeba Jonathan, fandil bych vám daleko víc. Ale to nadšení oceňuju!   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 16.8.2011 21:58
Pane "R",velice jste mě pobavil tou autobusovou zastávkou, toto pojmenování sdílí i moji přátelé.Od přátel je to ovšem pouze humorná nadsázka.Z Vaší strany cítím z příspěvku pouze zášť, nepřejícnost, zesměšňování a závist.Všechno co dokáže jiný je pouze hnusné, v duchu této doby.Poslední větě z Vašeho příspěvku nevěřím.Ale zpět ke GRANNY SMITH.Rozhodně s Vámi nesouhlasím, že vypadá hnusně.Její zvláštní zeleň a bílé lencitely působí na stromku velmi atraktivně.Co se týče chuti, myslím že opravdu vyzrálé jablko jedl málokdo na této diskuzi.Proto ta averze vůči této odrůdě.Počkám si na svoje a poté budu hodnotit.Její hlavní vegetační období (HVO) se uvádí 180÷210 dnů při průměrné teplotě regionu 9÷10*C.Což moje poloha nesplňuje, proto to opatření.Začátek HVO je datováno počátkem květu.V mém případě kolem 3÷5 května.Uvádí se též, že na kvalitu této odrůdy mají rozhodující vliv poslední týdny před sklizní (náročnost na teplo).Nelze se tedy divit zklamání při pěstování.Málokdo tyto podmínky splňuje.Pokud GRANNY chuťově nebude vyhovovat, náhradní odrůda je již určena.Je to FUJI nejlépe klon KIKU 8.Co se týče JONATHANU, pěstuji jej na podnoži M7 s HVO 140÷150 dnů, čili v pohodě dozraje bez zvláštních opatření.Důležitá je však ochrana proti jonathanové skvrnitosti.Postřiky na doplnění vápníku.Po aplikaci nemám problém s touto fyziologickou poruchou. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.222 (?), 16.8.2011 23:39

Pane Polehla, tady došlo k nepochopení. Chtěl jsem jen vyjádřit svůj názor, že mi to připadá jako nepřiměřené úsilí pro odrůdu mi nesympatickou. Nic víc!  Asi jsem to špatně napsal, že jste nabyl dojmu přesně opačného, slovo od slova. K ničemu jinému, než k odrůdě jsem se vyjádřit nechtěl. Jako člověk, který se živí rukama, tráví život v montérkách a od mlada si nejraději dělal všechno sám, vidím, že nejen tu boudu máte udělanou výborně, vše pečlivě udržované. Vím, kolik je za tím úsilí. Mrzí mě, že jste si to vysvětlil takto a ten humor, nadsázku a trochu ironie tam nevycítil.  Možná jsem zručnější řemeslník (desatera řemesel), než "spisovatel".  A i přes to, že o tom pochubuji, Vám přeji, ať Vám chutná. To Jonathan, to je jiné kafe! Koketuji s myšlenkou, ho na M7 vysadit.  A tu dnešní dobu pokřivených hodnot taky nemám rád.

S pozdravem   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.62 (?), 17.8.2011 8:39
Dobrý deň! Dovolím si zopakovať už zopakované porekadlo: "Sto ľudí- sto chutí". Nie každému "voní" navoňaný jonatán a verím, že mnohým konzumentom viac vyhovuje šťavnaté pevné a svieže jablko Granny Smith. Jeho zelenú farbu a lesklú šupku nepovažujem za odpudivú. Naopak- v miske s červenými, žltými či žíhanými jablkami vkusne dopĺňa farebný škálu. Je pravda, že G.S. má dlhú vegetačnú dobu, podobne ako Braeburn, Pink Lady a.i. Petsovať v našich podmienkach sa však dá. Napr. v Piešťanoch na Považí firma Plantex má celé sady tejto sorty aj predáva stromčeky. Aby som nezabúdol na jednu vynikajúcu vlastnosť Granny Smith: neotláča sa, takže podobne ako novozélandské kiwi perfektne znáša lodnú prepravu a manipuláciu v kontajneroch. Na skládkové hubové choroby asi tiež nebude náchylná. Nechcem robiť reklamu marketovým jablkám, ale tentoraz "Komu česť, tomu sláva." Je to vydarený kríženec neobjasneného pôvodu. Neviem, či ešte žije prastará jabloň, z ktorej sa začala množiť? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.18 (?), 17.8.2011 18:41
Skvělá kniha Příběhy slavných odrůd (autor P. Chobotský,1. vydání r. 2000) poutavě popisuje kromě jiných starých ale i novějších odrůd také odrůdu Granny Smith. Pokusil jsem se naskenovat 4 strany z této knihy zabývající se odrůdou Granny Smith, abyste měli nějaké zajímavé prázdninové čtení. V knize se dozvíte např. o odrůdách Jonathan, Golden a Red Del., James Grive, Šampion, Rubín, atd až z toho dostanete chuť zasít si vlastní jadérka a s napětím čekat na výsledek…
Granny Smith str.45
Granny Smith str.45
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 17.8.2011 18:43
další strana příběhu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 17.8.2011 18:44
předposlední strana příběhu o Granny Smith

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika