Goldstar



Stránky: 1,  2,  3   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
24.9.2014 20:13, zobrazeno: 27527x

Málokdo by řekl, že tato odrůda má prakticky stejné rodiče jako Topaz. V růstu tedy Rubína nezapře, ale plody se nepodobají ani Vandě, ani Rubínu. Chuťově je na výši, skladovatelnost dobrá, ale neduhů je dost. Vyholování, hořká pihovitost, další choroby slupky, monilie.Možná byl jen ze začátku přehnaně glorifikován. 

Goldstar
Goldstar
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 24.9.2014 20:52

Z těchto důvodů jsem ho po první sklizni zlikvidoval. A zrovna to byl krásně rostlý stromek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.99 (?), 26.9.2014 18:51

Mám Goldstar na MM106 tento rok druhá úroda cca 15 krásnych veľkých jabĺk, monilióze podľahol iba jeden plod. Omnoho horšie dopadol Gloster, po minuloročnej veľkej úrode cca 40 kg bolo tento rok asi 30 plodov, všetky okrem 3 podľahli postupne monilióze.  Pehovitosť Goldstaru bola minulý rok cca na 3 plodoch, chuť ale veľmi dobrá. Tento rok na jar som zakopal trošku vápna ale pre nedostatok času som stihol iba jeden postrek Florasinom Calcium - tak uvidím čo to urobí pri skladovaní, zatiaľ pehovitosť nevidieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.99 (?), 29.9.2014 10:19

Tak som sa sekol, tých plodov bolo nakoniec 25, na 5 je vidieť pehovitosť.

Goldstar
Goldstar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.99 (?), 29.9.2014 10:22

Foto z južnej strany, všetky jablká majú červené líčko.

Goldstar
Goldstar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.99 (?), 29.9.2014 10:27

Veľkosť plodov je veľmi dobrá, priemer všetkých plodov sa pohybuje približne okolo 9 cm. Minulý rok mali plody veľmi dobrú chuť, osobne mi chutili viac ako GoldenD. Tento rok bolo pomerne daždivé počasie a menej slnka tak uvidím čo to s chuťou urobí.

Goldstar
Goldstar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.3.2015 12:57

Naopak Milošův Goldstar byl již hodně suchý. A jak vidíš Miloš březnové porovnání Topazu a Goldstaru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.3.2015 14:58

Tíopaz je kyselejší, eviídentně vydrží víc. Sazovité jsou letos obě odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 3.3.2015 16:20

Já na Goldstar nedám dopustit.
Jak chuťově, úrodností i skladovatelností. Z 14 letého štíhlého vřetene na J-TE-E sklízím přes 30 kg středně velkých až větších plodů, loni -kroupy, to bylo podstatně méně a dvakrát snížily úrodu květnové mrazy.
Skladovatelnost je různá, podle ročníku, do konce března až konce dubna. Roste bujněji, ale dobře se tvaruje a bohatě nasazuje květní pupeny (dělám letní řez).
Při každoročním radikálním řezu, trpí silně pihovitostí, proto musím po odkvětu pravidelně dodávat Ca na list. Možná, že u volnějšího tvaru tolik pihovitostí trpět nebude, to však nevím.
 

Chuťově si cením Goldstar více než Topaz, který má i menší plody. Žena zase více chválí Topaz. U mě Goldstar po většinu let převyšoval Topaz i skladovatelností. Pořádný stromek Topazu, který by se dostal do nejlepších let plodnosti, jsem však za ta léta ještě nevypěstoval. Vždy mi po nějakých letech odešly. Proto jsem už jenom Topazem přerouboval Primadelu, letos by měly být první plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.3.2015 18:45

Já bych jen dodal, že moje Goldstary jsou sice šťavnatější, než Milošovy, ale jaksi "nemastné neslané". Taková Otava byla o něco výraznější. Topaz je určitě nejlepší. Možná, že z vyšších poloh je kyselejší, ale já bych si ho bez těch kyselinek nedokázal představit. Ty tam prostě patří. Nic fádního a mdlého, co se ani nechce dojíst. Vzpomínám na pana Mikeše, který si po Evelíně musel spravit chuť právě Topazem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika