Goldstar



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?)
3.3.2017 8:09

Goldstar sice už poznáme, přesto jsem si na počest pana Hlavatého jeden dal a vzpomněl jsem si přitom na pana Vinšálka, který si Goldstar cení stále velmi vysoko. A není se čemu divit, dužnina stále silně šťavnatá, příjemně nasládlá a dokonce i mírně aromatická. Dalo by se říci podobná chuť jako u Opálu, jen tou skvělou šťavnatostí Goldstar Opál jasně v tuto dobu převyšuje. Tak dobré Goldstary jsem už dlouho nejedl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.2.2016 22:21

S tím lze jen souhlasit.
I tak si troufám tvrdit, že další odrůdy této líhně - Admirál, Merkur a dle referencí i Lucy jsou ve velikosti, vzhledu i chuti velmi zdatnými konkurenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.10.2016 21:55

Nadchází čas sklizně těch nejpopzdnějších odrůd, mezi nimi i Goldstaru. Plodnost byla letos vysoká, tedy postižení hořkou pihovitostí minimální.
Třebažýe bylo letos teplé září, žádný plod se nezbarvil - ani na slunci - do žluté barvy, všechny jsou zelené.
    Taky Rozely jsem z větší části ponechal, ať co nejvíc vyzrají.
Letošek je zajímavý taky tím, že u nás do 24.10.  ani jednou neklesla teplota pod nulu (nebo jsem to nezjistil).. 

Goldstar
Goldstar
Rozela
Rozela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 134.253 (?), 24.10.2016 22:05

Pane Vysloužile, u toho Goldstaru jsou na listech patrné příznaky ApMV. A taky pozor na lišejník :-)! Přes jisté nedostatky patří Goldstar k mým oblíbeným odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.10.2016 22:13

Virovou mozaiku neřeším. Je to semtam list.  Nepozoruji, že by působila nějaké škody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 24.10.2016 22:26

já jej sklízel pred 10 dny a tak 60-70% plodů již bylo zlatavých, odrudu mam moc rad, jak chutí tak hl.stavnatosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.1.2017 15:23

Goldstar - oblíbená odrůda pana Vinšálka a neoblíbená odrůda pana Kukyho. Goldstary mají v jednom zelinářství ve městě každý rok. Momentálně určitě potěší konzistence dužniny, která je pevná a chruplavá, šťavnatá, chuť je navinule sladká, ale víc se nedá říct. Prostě málo aromatická. Předností je právě ta dlouho trvající pevná a šťavnatá konzistence.dužniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 5.1.2017 15:40
a co panenske by vam nechutnalo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.205 (?), 1.3.2017 22:51
Larisa - nová odroda. Pán Josef Buzrla z Nového Žižkova vyšľachtil niekoľko nových odrôd jabloní. Zaujímavá je krížením Larisa (foto 1). Goldstar poznáme, ale ďalší rodič Burgundy nie je veľmi známy (ďalšie fotky). Je to staršia odroda z USA, v rodokmeni má Jonathan, McIntosh, Antonovku... Je to jablko veľmi atraktívnej tmavočervenej farby. Larisu zatiaľ nepoznám, ale jablko s génmi Rubínu, Jonathanu a McIntosha by mohlo byť zaujímavé... IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.3.2017 8:09

Goldstar sice už poznáme, přesto jsem si na počest pana Hlavatého jeden dal a vzpomněl jsem si přitom na pana Vinšálka, který si Goldstar cení stále velmi vysoko. A není se čemu divit, dužnina stále silně šťavnatá, příjemně nasládlá a dokonce i mírně aromatická. Dalo by se říci podobná chuť jako u Opálu, jen tou skvělou šťavnatostí Goldstar Opál jasně v tuto dobu převyšuje. Tak dobré Goldstary jsem už dlouho nejedl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika