Freedom



Stránky: 1,  2   
host - 45.170 (?) 
30.12.2010 18:38, zobrazeno: 16582x

Prosím o radu.Chci obnovit část výsadby jabloní -asi 5 kusů- a chtěl bych vysadit i jabloň Freedom.Kromě charakteristiky plodu nemohu získat z internetu vlastnosti stromu-vzrůstnost, možnost řezu a tvarování do stěny atd.Má někdo zkušenosti s touto odrůdou? J.Bartoš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 30.12.2010 21:08
Freedom roste silně, koruna je širší, kuželovitá.Větve jsou spíše tenší, takže mají tendenci být převislé a koruna se tím zahušťuje.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.10.2013 11:36

Letos zasazený stromek poskytl hned možnost na ještě letošní ochutnání dvou plodů.O vlastnostech odrůdy toho ještě nevím nic.Snad jen pár vět z prodejního webu:

Zimní jabloň,původ USA.Pochází z mnohonásobného křížení,rodiči byly odrůdy Rome Beauty x Malus floribunda 821 a odrůdy Golden Delicious, McIntosh, Jersey Black, Macoun a Antonovka.

Strom roste bujně,korunu vytváří středně hustou se štíhlými,převislými větvemi.

Sklizeň koncem září až začátkem října,skladovatelnost v chladírně do prosince až ledna.

Odrůda rezistentní proti strupovitosti,nenáročná na pěstování.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.10.2013 16:27

Chuťově velice dobré jablko.A už dlouho jsem tak dobré nejedl.Ale abych to zmírnil.Žena mi říká, co na něm vidíš, normální jabko.P


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.10.2013 11:43

Na celkové zhodnocení je ještě brzo, neboť jsem ještě nekoštoval, a stromek zarodil prvně.Hned po zasazení nasadil dva plody, které také dovedl do sklizňové zralosti.Zprvu se plody vybarvily částečnou červení, protkanou světlými místy, jakoby strakatě.Nyní už jsou plně vybarveny, a vypadají svou vinnou červení velmi zajimavě.Ve svých genech mají zabudovanou rezistenci po rodiči-Malus floribunda 821,který je už několik málo let překonán jedním typem rasy strupovitosti.Jestli se v budoucnu nějaká strupovitost projeví-uvidíme.Stromek této odrůdy má zajimavou zřetelně tmavší borku.Chtělo by to srovnání kvality s odrůdou Enterprise.














Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.211 (?), 22.10.2013 22:25

Krásne plody, pane Rosťo! Až budú konzumne zrelé, popište nám ich chuť. Bude to istotne niečo iné, ako väčšina masovo pestovaných odrôd. Škoda, že Freedom nie je neskoro zimná odroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.108 (?), 13.3.2014 20:07

Pane Rosťo, tak jak chuťově obstály první plody Freedom?

Díky!

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 13.3.2014 21:06

Na pohled to jsou velmi atraktívní plody, viďte.Byly pouze dva, což je velmi málo na nějaké objektívní posuzování chuti.Nechal jsem je po očesání nějakou dobu ležet, a když začaly zaměkat, tak jsem je zkonzumoval.Už si nepamatuju, jak dlouho vydržely na skladě, ale bylo to někdy před koncem roku.Z toho usuzuju, že dlouho nevydrží, a svou povahou budou spíše podzimní.Jsem zvědavý, jak by chutnaly v chruplavém stavu,  v listopadu už začaly moučnatět,byly celkem dobré, neměly nějak extra výraznou chuť.Pro lepší vybarvení jsem je nechal déle na stromku,tím pádem přezrály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (625) - 38.217 (?), 25.8.2017 16:00
Letos mi Freedom nabídla k ochutnání první jablko. Bohužel dříve než já ochutnal obaleč, takže jsem ho sklidil o několik týdnů dřív. Slupka celkem tuhá, dužnina do zelena po chvíli hnědnoucí, chuť při takto brzké sklizni sladší s výraznou kyselinkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.8.2017 20:41

Já bych měl mít asi 4 první plody. Snad mi obaleč nějaké nechá. Zatím vypadají hezky, akorát nevím, kdy se sklízejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika