Fólie versus mulč



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
3.1.2018 9:37

Zalévám přes kartony (nasáklé vodu propouští)

Před položením kartonů do nich nadělám nožem díry - právě kvůli zalévání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.1.2018 9:37

Zalévám přes kartony (nasáklé vodu propouští)

Před položením kartonů do nich nadělám nožem díry - právě kvůli zalévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 19.30 (?), 3.1.2018 10:57

To mě mohlo napadnout taky enlightened. Nicméně se snažím v prvních dvou sečích (všechno do koše) o co nejvíce mulčovacího materiálu. Překrývám jen pod broskvoněmi a jabloněmi na méně vzrůstných podnožích. Karton bez mulče vypadá nehezky a obtížně se kotví příchytkami z drátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 3.1.2018 14:43

Každá dělá jak umí...

Ano, pokud fermentace probíhá nad kartonem, pak se eliminuje vše negativní, proč by se měl mulč nastýlat až po skončení horké fáze fermentace. Navíc kartón nasáklý fermentačními šťávami je lépe biologicky rozložitelný. Takže ano, kombinace "karton+špenát" je racionální a přínosná.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 2.1.2018 21:48

A teď do mne Hmm, tak vy si o to přímo říkáte. Já nemám nic proti vašim zkušenostem, každý máme nějaké. Neužívám geotextílii celých 12 měsíců v roce, ale jen v době nedostatku srážek a vysokých teplot. Prohlášení, že nevíme, co vše(asi nebezpečného pro život) se ze syntetické textílie uvolňuje považuji za odvážné. Uvolňuje se z ní vůbec něco škodlivého?Trochu jsem hledal, nejsem chemik, ale vyrábí se např. z polypropylenu, tedy umělé hmoty zcela běžně užívané v potravinářství. A co v Alpách, kde ledovce na léto přikrývají syntetickými izolačními plachtami. Není to podle vás škodlivé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 13.5.2018 7:08

Já už několik let používám pro p Po třech letech v jahodáchěstování zeleniny a jahod černou tkanou textilii. Voda jí bez problému prosákne, zabraňuje odpařování, plevel pod ní neroste. Trvanlivost je velká, snad 15 let. Po sezóně textili sbalím a na jaře znovu použiji (mám v ní vystřižené otvory v různém sponu). Po třech letech v jahodách je stále použielná bez viditelných změn. Jediné co mně vadí jsou ty černé záhony, ale stejně vypadají lépe než záhony plně plevele, což byl případ mých záhonů. Nakupuji přes internet, naposledy jsem koupil za rozumnou cenu 40 m o šířce 1,05 m a k mému překvapení tam bylo přidáno padesát hřebů na uchycení do země.

Tato diskuze mne přiveda na myšlenku použít tuto folii pod stromy  (asi bych ji nastříhal na čtverce 1,05 x 1,05), což by bylo vhodné i kvůli sekání trávy. Folie mám dost, hřeby jsem ještě nepoužil, je třeba to jen zkusit realizovat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika