Florina



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 250.238 (?) 
16.11.2009 16:02, zobrazeno: 57170x

Dobrý den. Dnes jsem koupil jablíčko Florina, které je resistentní a zimní. Dočetl jsem se o něm dosti pochvalných příspěvků. Prosím o sdělení, kdo toto jablíčko má, ať napíše, jak je s ním spokojen a další pěstitelské zkušenosti. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.50 (?), 17.11.2009 17:15

Mám toto jablko více jak 10let zatím jsem spokojen jen musí dobře uzrát a musí býti vlhký sklep jinak vadne vydrží až do května když je větší úroda malé plody protrhávám pěkně sevybarvuje trhám až když mají býti první mrazi polovina října letos by šlo trhat až koncem října.Je to Francouská odrůda rezistentní a je odolná i proti padlí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 17.11.2009 19:28

Dobrý večer,
poprvé jsem toto jablko kdysi ochutnal u jednoho zelináře a velmi mě chutí i vzhledem zaujalo. Nyní mám asi osmiletý stromek, plodí spolehlivě a jak píše předchůdce, pro vysokou plodnost je vhodná probírka. Sklízím na přelomu 9./10. měs. (JM), sklep nemám nic moc ale s vadnutím jsem se nesetkal. U mě vydrží spolehlivě do ledna. Strom i plody rostou zdravě, žádné problémy. Podle mého názoru to není super špička spíš velmi dobrý nadprůměr a myslím že je tato odrůda trošku nedoceněna. Špatně jste určitě neudělal, dobrá spolehlivá odrůda.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.11.2009 21:54

 Po asi 20 letech vidím   tyto výhody Floriny: dobrá chuť i vzhled, dlouhá skladovatelnost a samozřejmě rezistence vůči strupovitosti.
  Nevýhodou jsou velikostně nevyrovnané plody a nároky na dlouhé vegetační období.  Důsledkem jsou velké rozdíly v kvalitě jablek v příznivých a horších letech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 24.9.2016 11:39
Florina na M9 - posledný septembrový týždeň. Dostatok slnka a stupňujúce sa diferencie medzi dennou a nočnou teplotou prispeli k rýchlemu dozrievaniu jabĺk. Aj vôňa šíriaca sa okolo stromu napovedá že je čas oberať. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 130.98 (?), 24.9.2016 19:56

Možno že hlúpa otázka, ale prečo máte igelit na plodoch? Mám tiež túto odrodu na M9 na drôtenke, ale ešte nerodí, snaď na budúci rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.117 (?), 24.9.2016 20:01
Nie je to hlúpa otázka. Nie je to igelit :-) Už som to tu vysvetľoval - viď vlákno Golden Delicious dňa 18.9.2016 o 21,31 hod. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.16 (?), 25.9.2016 17:07
Florina - tak som ju dnes obral. Na to že strom mám na podpníku M9 je úroda 5 bedničiek neporušených jabĺk (na skladovanie) pomerne slušná. Plus jedna bednička defektných plodov. Pri predstave stromu na M9 si mnohí predstavia zákrpok meter päťdesiat a úrodu 40 jabĺk. Nemusí to tak - ako vidno - byť, ja som využil silný rast Floriny a spravil som z nej napriek tej M9 štvrťkmeň. Florina nie je chuťovo nejaký zázrak, ale veľmi si na nej cením odolávanie chorobám a predovšetkým spoľahlivosť. Aj v tomto problematickom roku priniesla svoju štandardnú úrodu, naviac v nezmenenej kvalite, čo rozhodne nemožno povedať napr. o Bohemii, Topaze, Rubinole, Jonagorede a ďalších, ktoré mali mnoho plodov znetvorených následkom mrazov. A ešte - v tomto roku obrovský - bonus Floriny: sršne a osy sa jej ani nedotkli, hoci plody už rozvoniavali na metre od stromu. Tento rok Florina u mňa boduje. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 158.251 (?), 25.9.2016 20:45

Nemáte fotku celého stromu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.119 (?), 26.9.2016 2:11
Pre Mortimera: Florina na M9, výška stromu je cca 3,5m. K oberaniu potrebujem malý rebrík. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika