Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Elstar

Stránky: 1, 2, 3, 4   

Elstar

Mičurin II (979) - xxx.xxx.161.61 (?)
9.10.2013 22:31
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Elstar - 2013 - štíhlé vřeteno

I přes napadení sviluškou urodila nádherné čisté a vybarvené plody. - Mičurin II

Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Elstar

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.57.250 (?), 10.10.2013 12:51
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Na západ on našich hranic často prodávaná (a tedy i pěstovaná) odrůda. V Nizozemí snad nejčastější. U mě selhala, dobře nedozrává.

Připojit reakci

Elstar

Mičurin II (979) - xxx.xxx.161.61 (?), 10.10.2013 21:51

No hlavně že jste si narouboval Shalimar, který se sklízí skoro počátkem listopadu čili asi o měsíc později než Elstar.Jistě bude mít tu nejvyšší kvalitu. - Mičurin II

Připojit reakci

Elstar

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.92.38 (?), 10.10.2013 22:53

Asi dám na Vás a brzy tu jednu větévku Shalimaru odříznu. Abych nedráždil.

Připojit reakci

Elstar

Mičurin II (979) - xxx.xxx.161.61 (?), 10.10.2013 23:16

Tak zle jsem to nemyslel.Stačí když napíšete druhý díl veledíla o zaplevelování našich zahrádek zahraničními odrůdami.Jistě bude vyhověno.První díl jste již prezentoval v letošním měsíčníku za frenetického potlesku svazu - Mičurin II

Připojit reakci

Elstar

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.92.38 (?), 11.10.2013 9:13

Je to můj názor a stojím si za ním. Nemusíte s tím souhlasit.
  Možná jsem ovlivněn sousedy, kteří otřesou ze svých starých stromů kvalitní Matčina, Panenské, Grávštýny a prodají po koruně do výkupu. Vedle v trávě jim živoří pár zakrslých M devítek Goldenů, Melrosí s pár plody velikosti mandarinek. V pokoji na míse mají marketová jablka s nálepkou Pink Lady a tvrdí, že je kupují proto, že jablkům se tu prostě nedaří.

Připojit reakci

Elstar

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.110 (?), 27.9.2019 18:47
TELSE - novšia odroda, pochádzajúca z kríženia Topaz a Elstar (foto). Prvá úroda, podpník M-25, mladučký stromček. Jedno jablko práve ochutnávam. Oranžová farba je príjemná, menej všedná, vizuálne priemer. Konzistencia dužiny je bezchybná, šťavnatosť stredná, chuť sladko-kyslá, veľmi dobrá. Kyselinky po Topaze sú jasne poznateľné. Celkove hodnotím ako zreteľný nadpriemer. Šampion ktorý ochutnávam zároveň sa mi zdá o niečo lepší. Ono ale každý "rookie" v mojej záhrade to má ťažké, keď v prvej päťke hrajú také hviezdy ako Jonathan, Coxova, Golden Del., Admiral či Jonagored. Mnohí sa tak musia uspokojiť s "checking-line". IH
Obrázky:

Připojit reakci

Elstar

Petr z Pardubic (7035) - xxx.xxx.70.240 (?), 12.10.2013 17:08

Velká škoda, že se zde Elstar nestal tržní odrůdou, jako je tomu jinde. Svoji vnitřní kvalitou a velikostí plodů by si to jistě zasloužil. Možná, že je to také proto, že se jedná v plodnosti o přísně alternující odrůdu. Tedy, že pravidelně po úrodě další rok vynechává. Tedy alespoň sousedovi. Přisoudil bych to jeho "bez údržbovému provozu" (bez zásahovému), ale mám dojem, že jste o tom psal i Vy sám, pane Vlastimile. Přiznám se, že Elstar není úplně můj "šálek kávy", ale vysokou kvalitu plodů minimálně na úrovni např. tržního Jonagoldu, musím potvrdit.

Připojit reakci

Elstar

Petr z Pardubic (7035) - xxx.xxx.70.240 (?), 29.10.2013 12:40

Chtěl bych se někoho zeptat, ale nejspíš hlavně pana Vlastimila, jak je to s odrůdou ELSTAR. Podle mých starších fotek identifikoval pan Vlastimil tuto odrůdu. Já předkládám další fotky a to kupovaného Elstaru (více vybarvených) a pak opět ty tradiční ze zdejší severní části koruny stromu. Chuť je ale matoucí. Zatímco u kupovaných lépe vybarvených plodů je dužnina sušší, méně pevná, tak u zdejších plodů je naopak tvrdší, šťavnatá, perfektně harmonicky sladce navinulá. Řekl bych, že po sklizni snad není lépe chutnajícího jablka. Možná, že je tato chuť i lepší, než ta pozdější, řádně konzumní. Se suchou duninou této odrůdy jsem se nesetkal poprvé. Takže co je vlastně Elstar?

Obrázky:
Elstar (kupované plody)
Elstar (kupované plody)
Elstar (kupované plody)
Elstar (kupované plody)
Elstar (kupované plody)
Elstar (kupované plody)
Elstar (zdejší plody)
Elstar (zdejší plody)
Elstar (kupované a zdejší plody)
Elstar (kupované a zdejší plody)
Připojit reakci

Elstar

Mičurin II (979) - xxx.xxx.77.140 (?), 30.10.2013 13:02

Plody Elstaru mám ze středu koruny jako Vaše stromy.Jinak lehce vybarvenější až mramorované.Chuť a koezistence dužniny dle popisu.Ze suchou dužninou jsem se ještě u svých Elstarů nesetkal.Kupované jsou možná nějaká barevná mutace.Celočervený Elstar nabízejí Belgičané pod názvem Bel-El.Je u nás registrován ale v nabídce jsem ho nikde nezaregistroval.Pan Mart nám tuto belgickou krasavici nedávno představil.Škoda, že nejsou snímky ostřejší.Ke své škodě mají zahrádkáři z pěstování těchto odrůd obavy.Zbytečně. - Mičurin II

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Slepice stále kvokají18:43
Slepice stále kvokají14:33
Slepice stále kvokají9:10
Chov pstruhov3.6.2020
Chov pstruhov1.6.2020
Chov pstruhov31.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů