"Dženzgrív"? James Grieve



Stránky: 1,  2   
host - 182.61 (?) 
26.7.2014 13:32, zobrazeno: 15655x

Dobrý den

Potřebuji poradit, kdysi jsme u dědy na zahradě měli velmi chutné jablko, říkalo se mu "dženzgrív", bylo to asi nějaké letní protože jak se nechalo přezrát zmoučnělo a nebylo k jídlu a už vůbec né k uskladnění, nejlepší bylo ještě nedozrálé. Nevím jak se správně jmenovalo, předci zemřeli nemám se koho zeptat. Hledal jsme v ovocných školkách, ale žádný podobný název jabloně sem nenašel.

Neporadí mi někdo co to je, dnešní název a kde ho sehnat?

předem díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.126 (?), 26.7.2014 13:37

Zadejte do googlu James Griev a dozvíte se všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 26.7.2014 13:49

James Grieve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.71 (?), 27.7.2014 2:49

Zdravím

Odruda James Grieve, při čtení po vašemu je většinou běžně k mání. Jinak jí každoročně nabízí spolehlivý e-shop Prodej stromků.

Já si u nich už dlouho objednávám stromky a jsem s nimi plně spokojen a ještě mi ani jeden neuschnul a rychle reagují na e-mailové otázky.Nehledě na to, že mají bohaté odrudové a podnožové zastoupení.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.146 (?), 5.8.2014 2:43

Zdravím

No to teda čumím tady na reakce, Ale v dnešní době James Grieve je vhodný pouze do horských oblastí s patřičnou ochranou proti strupovitosti a rakovině. Tato odruda je v nížinách naprosto totální letní brak, který silně padá a je silně napadán pilatkou a i obalečem. V deštivém roce je to černá popraskaná smrt čili vše v niveč. V teplém a suchém létě zase je moučnaté, červivé a velký opad. Tato odruda se hodí dnes pouze do horských oblastí. Je to odruda, která miluje chladnější klima.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 27.7.2014 9:58

To je ještě otázka, zda si děd nedělal legraci. JG. zas až tak nemoučnatí a když to tazatel popisuje jako letní jablko, klidně to mohlo být Průsvitné, dědou pro kluka přejmenované. To že k jídlu bylo na začátku zralosti na to ukazuje. Mimoto JG. je zimní jablko. V červenci u nás je mrňavé a zcela nepoživatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.43 (?), 27.7.2014 10:04

JG není zimní jablko! Je raně podzimní (či pozdně letní).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 27.7.2014 18:52

Omlouvám se hrubka za 5. S tou dobou zrání to bude oprevdu hodně proměnlivé. JG. jsou u nás začátkem září jak šťovík. Ale to mají rádi ti, kteří tvrdí, že jabko musí být kyselé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 27.7.2014 10:06

James Grieve opravdu tolik nemoučnatí, nicméně je to odrůda podzimní a v příznivých polohách opravdu dozrává v srpnu. Na mé rodné Hané tomu tak aspoň bylo.

Ale ještě bych chtěla upozornit, že existuje James Grieve Red a podle mých zkušeností není chuťově zdaleka tak dobrý, jako původní odrůda. Ale je to jenom můj subjektivní názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.7.2014 10:33

Je to opravdu subjektivní. Mám naroubované na jednom stromku JG klasický (zelené s lehkým líčkem)  i s celočervenými plody  (Lired). Mutaci Erich Neumann (žíhanou) jsem omylem uřízl při průklestu. Přestože je popisované, že červené mutace mají kyselejší plody, nemohu to potvrdit. Jediný rozdíl spatřuji v méně mastné slupce a o pár dní pozdějším dozrání červených. Hlavně díky té slupce a samozřejmě lákavějšímu vzhledu jhsou červenoplodé džemáky mnohem atraktivnější. Třebaže mě chuť JG nijak neohromuje a nedosahuje kvalit Desertu či Lorda L. vzhledem k plodnosti, ideálnímu obrůstání, vzhledu a velikosti plodů, malým nárokům na teplo má tato odrůda stále co říci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika