Dotaz na chutě z plodů jabloní typu balerína



host - 192.253 (?)
15.11.2014 17:56

Gold CATS, Red CATS, Green CATS, Star CATS, Sun CATS, Flamenco,Waltz, Bolero,Polka, Kordona, více či méně nedosahují chuti Střížovických balerin a nejsou rezistentní.Také je budu na jaře přeroubovávat.Z dalších se mně jeví vcelku dobře odrůdy Pompink a Pomredrobust, ale je to dvou sklizních, tak uvidím později.Odrůda Redlane je více méně okrasná, plody jsou menší.Pokud se týká hodnocení velmi dobré jsou Moonlight, Rondo,Redspring, Goldlane,Sunlight, kladně hodnotím i Sonet a Cactus.     Tonda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?), 1.11.2014 3:31, zobrazeno: 7755x

Zdravím

Prosím Vás o Vaše degustační názory plodú jedině z balerin.

Bylo by zde dobré uvést Vaše zážitky při konzumaci plodů z balerín. Prosím o uvedení odrůdy a co se Vám na této odrůdě líbí či chutná.

Ber te to jako degustaci odrůd pouze balerínové skupiny(jabloně)

děkuji sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.97 (?), 5.11.2014 20:24

Dobrý den,

mám nakoštované Střížovické odrůdy:

Seřadím dle chuti od nejlepší po nejhorší pro muj jazyk.

1)Moonlight, Sunlight dobré, tvrdé zimní, kvalitní

2)Rondo do Vánoc supr. Mínus je v ústech překážející slupka

3)Cactus dobrý podzim Konkurence Sonetu.

4)Goldlanne kvalitní zimní, ale na mně kyselejší

5)Redspring zdá se že brzy moučnatí, jinak krása, obrovská jablka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 14.11.2014 8:41

Zatím můžu hodnotit jen pár sklizní, teprve čas ukáže další.

Redspring - pěkná jablka, chuť dobrá, ale dužina je měkká, souhlasím s tím, že brzy moučnatí.

Sonet - letos první sklizeň, velmi chutné podzimní jablko

Moonlight - letos drobnější (moje chyba, málo jsem je protrhal), chuťově slušné zimní jablko

Goldlane - velká, ploše kulovitá jablka, v chuti kyselinky, ale také hodnotím jako velmi chutné zimní jablko

Goldcats, Greencats, Starcats - velké zklamání, chuťově hrůza, na místní degustaci podvakrát poslední místa (na jaře jsem je všechny přerouboval)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miroslav Srba - (19) - 47.253 (?), 15.11.2014 9:11

Všechny nakoštované nemám, ale opravdu mi velmi sedí Moonlight.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 15.11.2014 17:56

Gold CATS, Red CATS, Green CATS, Star CATS, Sun CATS, Flamenco,Waltz, Bolero,Polka, Kordona, více či méně nedosahují chuti Střížovických balerin a nejsou rezistentní.Také je budu na jaře přeroubovávat.Z dalších se mně jeví vcelku dobře odrůdy Pompink a Pomredrobust, ale je to dvou sklizních, tak uvidím později.Odrůda Redlane je více méně okrasná, plody jsou menší.Pokud se týká hodnocení velmi dobré jsou Moonlight, Rondo,Redspring, Goldlane,Sunlight, kladně hodnotím i Sonet a Cactus.     Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.82 (?), 19.11.2014 13:05

Pomredrobust mám také, letos první ale mizerná úroda, mám ho na špatném místě, zkusím ho přesadit. Kordonu mi okousali hraboši, to je zajímaví MM106 podnož, která byjim nemusel ak chutnat, že?

No, já jsem si třeba Red Spring nepořídil. I když jablka má výstavní, ale to moučnatění...

JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika