Desert



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 127.236 (?) 
24.9.2015 7:08, zobrazeno: 34130x

Dobrý den, takhle se mně letos vydařily Deserty, 350 n.m. na Valašsku, není zas tak velká úroda, ale plody jsou velké, bez probírky, foto těsně před sklizní 23.9., strom prosperuje, je ještě mladý 4-5 let, to nejlepší máme teprve před sebou, tak jsem moc rád...:)

Desert
Desert
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?), 25.8.2016 16:25
Pre dr.Vysloužila: Podľa vyfarbenia (foto) sa Desert zrejme blíži k termínu oberačkovej zrelosti. Obrať už teraz alebo ešte počkať? Po obratí hneď konzumovať alebo chvíľu skladovať? Je to moja úplne prvá úroda Desertu, len pár plodov. Ide mi najmä o posúdenie chuti, preto by som ho chcel "koštovať" keď bude na chuťovom vrchole. Ďakujem. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.96 (?), 25.8.2016 17:33

Já je sklízím nadvakrát. Podtržené plody sice dojdou, ale chuť není tak dobrá jako u plně vyzrálých na stromě a asi po 2-3 dnech ležení. U mě zatím padají zralé jen ty červivé. Ale začínají vybarvovat i na stromě

Desert
Desert
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.55 (?), 28.8.2016 15:16
Desert - degustácia. Jabĺčka z prvej úrody som obral pred 3 dňami, dnes som ochutnal prvé. Určite príjemné prekvapenie, mal som trochu obavy z fádnej sladkosti, ale jablko bolo harmonické, síce s prevahou sladkej chuti, ale aj s jasne rozoznateľným "řízem" po Coxovke. Prekvapivo dobrá šťavnatosť i konzistencia dužiny. Chuťovo veľmi kvalitná skorá jesenná odroda, vhodná na priamu konzumáciu, resp. len kratšie skladovanie. Vzhľad síce nie oslňujúci, ale príjemný (základná žltá krytá takmer na celom povrchu oranžovočerveným žíhaním až mramorovaním). Ospravedlňujem sa pestovateľom Desertu, pre ktorých je tento príspevok banálny, ale smerujem ho najmä k slovenským záhradkárom, lebo u nás je Desert takmer neznámy. Neoprávnene! IH.

Symbolika? - vyjde nad Desertom na Slovensku slnko ako na fotke ?
Symbolika? - vyjde nad Desertom na Slovensku slnko ako na fotke ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 28.8.2016 17:56

Krásná jablíčka yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.8.2016 18:10

Jsem rád, že Vám chutnají, měl jsem obavu, že z teplé polohy budou Deserty fádněji sladké. U nás v době jejich konzumní zralosti nikdo jiné jablka nechce. James Grieve na to doplatil nejvíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 29.8.2016 19:42
Prosba o porovnanie odrôd. Z kríženia Golden Delicious x Coxova reneta pochádzajú 3 odrody : Desert, Denár a Šampion. Dobre poznám Šampion, s Desertom teraz získavam prvé skúsenosti, ale Denár som nikdy nepestoval. Mohol by niekto kto pestuje/pestoval Desert aj Denár porovnať tieto 2 odrody? (Ak sa dá tak praktické poznatky, teóriu si môžeme prečítať v pomológiách). Ďakujem. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 29.8.2016 21:41

Ty dvě odrůdy jsou si zcela nepodobné.
1. Denár je vzhledově kopií Goldenu. Desert se Goldenu nepodobá. Coxově se Desert trochu podobá v chuti, Denár vůbec v ničem.
2. Konzumní zralost Desertu je krátká, Denár vydrží mnohem déle. I když ne tolik jako Golden.
3. Desert považuji za jedno z nejlahodnějších jablek. Denár považuji za chuťově nepovedený (alespoň u nás).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 29.8.2016 21:46

Produktu chválíte, ale Denár vám nejede... ale, ale, to jsou věcismiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.8.2016 22:21

Produktu chválím jen jako kuchyňské jablko - velikost, plodnost, rezistence. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika