Delikates



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
10.11.2017 10:47

Lotos je dobrý, u nás víc sladkokyselý. Velmi se mu podobá vzhledem a trochu i chutí velmi plodný Diadém,.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.11.2017 10:47

Lotos je dobrý, u nás víc sladkokyselý. Velmi se mu podobá vzhledem a trochu i chutí velmi plodný Diadém,.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 15.58 (?), 10.11.2017 10:56

Ano, Diadém je dost opomíjená odrůda, která velikostí Lotos předčí. Oproti Diadému je u nás Lotos více šťavnatý a sladký. Krom zmíněné velikosti bych u Diadému vyzdvihl odolnost ke strupovitosti (v mých podmínkách).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.11.2017 12:30

Pán se ptal na začátku vlákna i na LOBO. V chuti špičkové jablko, jedno z nejchutnějších vůbec, přitom pozornost je zde vúči této odrůdě minimální. Kdo má alespoň pár jablek ročně, má hotový poklad. Já bohužel k těmto šťastlivcům nepatřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 20.60 (?), 10.11.2017 13:26

Lobo je chuťovka, o tom není pochyb, jenže v Děčíně mi dost strupatělo. Na novou zahradu jsem ho už nepořizoval....třeba se k němu ještě někdy vrátím... Mě letos opět nezklamala Rajka (v košíku bez plátýnka blush), ačkoliv se divím, že bývá řazena mezi zimní odrůdy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 10.11.2017 13:57

RAJ(ská jab)KA.  Nádhera, pán Hasman.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 20.60 (?), 10.11.2017 14:31

Rajčina "sestra" Aneta měla jablka ještě větší a krásně vybarvená, hojně plodila, ale velmi trpěla hořkou pihovitostí. Býval bych jí odpustil i průměrnou chuť. Už jsem celý stromek přerouboval. Shrňme doporučení pro pana Zdeňu, který požadoval sladší podzimní odrůdu nenáročnou na chemickou ochranu. Pan Hlavatý navrhuje Merkur (měl jsem zatím jen jednu úrodu - jablka mi moc chutnala), pan Mikeš svou stálici Akane, já Rajku a Lotos,  od pana Vysloužila padla zmínka o Diadému, zadavatel vlákna ještě zvažuje Desert. Z téhle šestky se určitě dá vybrat. A kdyby ne, ještě máme v zásobě Libovické zlaté (na fotce), Otcovo a Český granát.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.11.2017 18:32

Až na výjimky proti Lobu všechno jen odvar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.11.2017 13:36

Krom zmíněné velikosti bych u Diadému vyzdvihl odolnost ke strupovitosti

Strupovitostí běžně netrpí ani Lotos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 20.60 (?), 10.11.2017 13:47

Ano, ale Lotos je rezistent, kdežto Diadém je v pomologiích uváděn "jen" jako středně odolný. Moje poloha odolnost vůči strupovitosti moc neprověří, neboť mám zahradu v teplé sušší oblasti a stále zde pofukuje. Až na výjimky mám jablka čistá, ačkoliv proti strupovitosti chemicky nezasahuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.7 (?), 10.11.2017 20:07

Pane Vysloužile, ještě v noci jsem si četl Vaše vyjádření ve vlákně Doporučte jabloně (snad uvádím správně), kde jste Diadém u podzimních odrůd uváděl. A není. Stejně tak další odrůdy uváděné panem Hlavatým a dalšími. Ale doporučení od všech diskutujících nepřijdou vniveč. Využiji je dále. Opět se vrátím k pergolám a zkusím vřetena; bude možnost vyzkoušet více vhodných odrůd jabloní a hrušní. Především si od toho slibuji pestrost chutí.

Zdeňa z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika