Dá sa dvojročný semenáč štepiť/očkovať?



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?)
7.4.2019 19:59

Dnes som bol pozrieť na záhrade a našiel som zahnívajúce a suché jablká a v niektorých sa tlačili už mini rastlinky, tak niečo hádam vypestujem yes

Ešte som nafotil dve rastliny - obr.2 a 3, vedel by prosím niekto povedať, či sa jedná o jabloňky? 

mini jabloňky v zoschnutom plode
mini jabloňky v zoschnutom plode
obr.2 - jabloňka?
obr.2 - jabloňka?
obr.3 - jabloňka?
obr.3 - jabloňka?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?), 7.4.2019 19:59

Dnes som bol pozrieť na záhrade a našiel som zahnívajúce a suché jablká a v niektorých sa tlačili už mini rastlinky, tak niečo hádam vypestujem yes

Ešte som nafotil dve rastliny - obr.2 a 3, vedel by prosím niekto povedať, či sa jedná o jabloňky? 

mini jabloňky v zoschnutom plode
mini jabloňky v zoschnutom plode
obr.2 - jabloňka?
obr.2 - jabloňka?
obr.3 - jabloňka?
obr.3 - jabloňka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 7.4.2019 20:34

Áno, obe sú to jablone.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?), 10.4.2019 12:42

vďaka, a ešte k tej dobe klíčenia, do skleníka Ste sadil vybraté jadierka na jeseň, alebo koľko trvá klíčnie po zasadení stratifikovaných semien? 

Mám ešte jablká, ktoré boli uskladnené v garáži od jesene a prešli teplotou min. do 1°C (nezamrzli), a sú ešte k jedlu. Bolo by lepšie vysiať jadierka z takýchto kvalitnejších plodov bez vyditeľných chorôb, alebo rastlinky zo zhnitých a kazových plodov z vonku nevadia?

Ešte by ma zaujímalo, čo sa týka prenosu chorôb, keď je materský strom napadnutý nejakou baktériózou, hubami,vírusom,...môže byť podnož zo semena zdravá?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 10.4.2019 14:08

Jadierka som vysieval na jeseň do misiek, tie boli cez zimu v pivnici (mrazom neprešli) a na jar som preniesol misky do skleníka. Dával som pozor na to, aby substrát nepreschol, ale aby nebol ani premočený. Koľko presne trvalo klíčenie neviem. Nemali by vadiť ani tie kazové, minulý rok mi vyklíčilo zopár semenáčikov aj na hnojisku z vyhodených jabĺk. Pri generatívnom množení (semenami) sa takéto ochorenia na potomstvo neprenášajú. To by hrozilo pri vegetatívnom množení. Čiže ak budete mať vrúble napadnuté nejakou hubovou chorobou, je riziko prenosu na štepený strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 238.146 (?), 12.4.2019 16:54

Strom, z ktorého som chcel zachrániť odrodu, bol asi napadnutý hubovou chorobou, behom vegetácie postupne odchádzali konáre. Z neho som odobral vrúbeľ v r.2017 a naštepil na druhý susedný strom. Materský strom úplne vyschol. Lenže teraz odchádza aj tento druhý strom. Je možné, že sa preniesla infekcia na druhý strom? Dá sa niečo robiť s takýmto stromom? Ak je infikovaný vrúbeľ, už asi nemá cenu ho nanovo štepiť na semenáč?...škoda, bola to celkom skorá sladká odroda...

Od r.2017 naštepená odroda na záchranu
Od r.2017 naštepená odroda na záchranu
Druhý strom so štepom
Druhý strom so štepom
Druhý strom so štepom
Druhý strom so štepom
Pôvodný materský strom štepu
Pôvodný materský strom štepu
Pôvodný materský strom štepu
Pôvodný materský strom štepu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika