Co je to za škůdce na jabloni



host - 29.59 (?)
30.4.2012 10:32

  Jedná se o housenku předivky jabloňové. Podrobnosti získáte česky na "Seznamu" nebo v němčině, angličtině na "Googlu" po zadání latinského názvu "Hypomoneuta malinella".  Hora.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 33.38 (?), 18.4.2012 17:50, zobrazeno: 14404x

Dobrý den

Nevíte prosím co je to za škůdce a čím postříkat sloupovou jabloň na které jsem ho oběvil? Je zabalen do rašících mladých lístků.

Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kitin170 - (6) - 5.31 (?), 28.4.2012 8:39

Ahojte zahradkari

mne takisto tato potvorka nici mlade vyhony, prosim poradte cim postriekat jablone, pripadne ak to moze napadnut aj ine stromy (mam hrusky, slivky, ringloty a ceresne), mozno aj ako napadnutiu touto husenickou predchadzat, dakujem

Fero

 

husenica na jabloni
husenica na jabloni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 28.4.2012 8:53

Zkusil bych Kalypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.59 (?), 30.4.2012 10:32

  Jedná se o housenku předivky jabloňové. Podrobnosti získáte česky na "Seznamu" nebo v němčině, angličtině na "Googlu" po zadání latinského názvu "Hypomoneuta malinella".  Hora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.91 (?), 30.4.2012 12:40

Baže, je nutné rozlišovat mezi obalečem jablečným a jabloňovým. První vrtá v plodech, zatímco druhý žije ve svinutých listech a plody ožírá jen svrchu. Latinský název obaleče jabloňového ale je Hedya dimidioalba (syn. nubiferana). Ten Yponomeuta malinellus je předivka jabloňová, je to trochu podobné. živí se to ale listy a žjijí ve skupinách v takových zápředcích.

Pokud se objeví, může to být i používíním silných širokospektrálních insekticidů a vyhubením jejich jinak běžných predátorů. Na oba druhy dobře zabírají neškodné přípravky s Bacillus thuringiensis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 85.41 (?), 30.4.2012 17:46

Zdravím. To nebude obaleč jablońový, ale housenka píďalky poznate ji podle toho, jak se pohybuje a při zstrašování se staví " na zadní ". Schovává se v zamotaných listech. Býva zelené nebo hnědé barvy. Postřik na ni zabírá RELDAN a i CALYPSO

          sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.19 (?), 5.10.2015 20:15

Prosím o radu, co se objevilo na jabloni, tedy spíš na půlce jabloně (jsou tam naroubované dvě odrůdy, údajně Boskop - ten je úplně v pořádku, a pak nějaká no name odrůda od sousedů, ta je napadená).Jabloň se nachází v extenzivním sadu, takže zcela bez postřiků, asi 40 let stará, i přes napadení měla letos hodně pěkných velkých jablek. Hanča


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.19 (?), 5.10.2015 20:17

Další foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.19 (?), 5.10.2015 20:19

Aktuální fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 4.11.2012 15:45

Co to může být? Drvopleň obecný?

Dnes jsem objevil na kmenu jabloně poškozenou kůru a vykousaný otvor. V malém otvoru bylo ve středu něco oranžového, tipl bych to na výkal nějakého škůdce. U většího poškození jsem odstranil poškozenou kůru a pod ní objevil toho mokvavého oranžového humusu plno, v horní části je výůstěn otvor o průměru cca 1 cm a svisle vzhůru směřuje "nora" o délce asi 20 cm. Snažil jsem se otvor pod kůrou vyčistit, neměl jsem však pořádný nůž, a do otvoru vrazil nejtříve větvičku (na konci to čvachtalo) a následně žhavý drát. Jestli tam něco bylo tak je po tom. Uvažuji že "noru" vypěním PU pěnou, poškození očistím a zabalzámuji. 

Velký otvor je obnažen nožem, malý originál.
Velký otvor je obnažen nožem, malý originál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika