Choroba černání kury



host - 56.75 (?) 
16.4.2016 20:30, zobrazeno: 7326x

Mám problém s černání horní strany větví na jednom stromě jabloně Rubín.Je vysazen společně s dalšími jabloněmi asi 20 let.Tento problém se vyskytuje jen na Rubínu. Horní strana několika větví zčerná pak popraská (do čtverečků) a po nějaké době kura na té vrchní straně odpada. Řešil jsem to odřezáváním postižených větví.Nepomohlo.Kdyby mi mohl poradit třeba p. Vinšálek, nebo p.Vysloužil.Případně kdokoli kdo se s tím setkal a ví co to způsobuje a jaké opatření udělat, zda jde strom zachránit. Strom stále bohatě rodí. děkuji Rudolf

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 16.4.2016 21:05

Bohužel Vám neporadím přímo, ale popis té choroby mi připomněl vlákno, které jsem tu nedávno viděl. Nemohl by to být stejný problém? Zčernalé "ohořelé" větve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.75 (?), 21.4.2016 10:38
Pane Lojzo jestli je to jen krycí jméno tak se omlouvám.V každém případě moc děkuji za odpověď, protože mi pomohla v orientaci. V odkázaných příspěvcích jsou uvedeny věci, které mi ukazují problém asi i v mém případě. Pokusím se aplikovat. To víte pokácet strom je mi líto. Zvláště při úrodě chutných jablíček. Tak bych se pro tuto poslední alternativu rozhodl až v krajním případě. Také děkuji i p. Lídě v následujícím příspěvku Rudolf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.118 (?), 16.4.2016 21:09

O černání kůry je tu několik vláken, kůra je jakoby spálená. Je to rakovina kůry, v RL laboratoři nám byl doporučen postřik Kuprikolem před rašením a po opadu listů.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika