Choroba Admirálu



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?)
11.10.2017 5:38
Daník: Chrastavitosť to myslím nebude. Ale zarazilo ma to používanie liadku vápenatého. Ten predsa obsahuje aj dusík, a nie málo. Mohlo by to vysvetľovať tie silné prírastky a pehovitosť. IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?), 16.8.2017 23:00

Bohušu, Admirál je možná B O M B A. Klidně to slovo používej, já ho taky boužívám, když mě něco nadchne. Nejsme žádný suchaři.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 17.8.2017 8:48

Můj výraz bomba spíš reagoval na to, že všichni v diskusích Admirál chválí a jsou jím nadšeni. Zahradničím desítky let, tak je mi jasné, že to trvá dlouho, než se odrůda opravdu osvědčí. Jako třeba Rubín, ten je v dobrých podmínkách a přiměřené péči skutečně excelentní odrůdou (vzhled, velikost, chuť, trvanlivost...). Moje chyba byla, že mi unikla ta náchylnost Admirálu k pihovitosti. Ta se samozřejmě někde projevit může a někde ne. Příští rok to budu řešit dřív a uvidím. Ostatně není to na všech plodech, tak snad něco ochutnám i letos. Prvním rokem zkouším i Rozelu, také jsem na ní zvědav (viz foto). Rád bych se dopracoval odrůd, které mohou chuťově konkurovat starším kvalitním odrůdám a nevyžadují tolik chemické ochrany. Zdraví Bohouš.

Rozela
Rozela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 17.8.2017 9:14

Ještě mě zaujal ten postřik Florasin Calcium, že obsahuje i bór. Není něco podobného k dostání v Čechách? Co jsem našel, jsou jen vápenaté postřiky. Díky za info, Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 175.49 (?), 17.8.2017 11:23

Já používám Harmonii Vápník. Obsahuje i mikroprvky. Admirálu jsem nechal poprvé dvě jablíčka, jedno je pihovaté už od začátku června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.8.2017 12:27

Já používám čistý chlorid vápenatý. Aplikaci je třeba opakovat, což si u mikroprvků nejsem jistý. Taky to vyjde levněji. Do konce června dávám místo chloridu dusičnan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 10.10.2017 22:06

Na M9 třetím rokem a zatím jen 1-3-3 jablíčka, skoro všechna pihovatá přes aplikaci vápníku na list a přihnojování kořenů popelem ze dřeva a ledku vápenatého. Pravda - před výsadbou jsem mu dopřál kompostu... Každoroční terminální výhony délky 1,5m a tloušťky jako palec, skoro bez obrostu. Zastřižený terminál prakticky většinou vytváří jen 2 pruty. A teď ještě tohle na listech - tam mne uklidněte, že to není, co jsem zprvu myslel, ale jen nějaká abiotická porucha indecision!?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?), 11.10.2017 5:38
Daník: Chrastavitosť to myslím nebude. Ale zarazilo ma to používanie liadku vápenatého. Ten predsa obsahuje aj dusík, a nie málo. Mohlo by to vysvetľovať tie silné prírastky a pehovitosť. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 175.49 (?), 11.10.2017 10:14

Já bych strupovitost úplně nevylučoval. Možná díky přehnojení dusíkem jsou listy citlivější (řídká pletiva).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.10.2017 10:19

Jaké vápenné hnojivo tedy doporučujete? Všechna, která používám na list proti pihovitosti obsahují v nějakém poměru dusík a vápník: Wuxal Ca 10:15, Harmonie vápník 8:13,9. Ledek tedy 15:20. Jsem si toho vědom, ale při přihnojení v průběhu léta jsem s ohledem na rychlé vyplavování dusíku předpokládal, že vápník zůstane déle. Loni a předloni navíc jsem ledek nepoužil, pouze uvedené postřiky na list a přesto pihovitost byla na všech plodech. Mělo by se to zlepšit, až bude větší úroda, doufám, zatím ale není dost početný plodonosný obrost. Silný růst také podpořil zpětný řez, který jsem použil rok po výsadbě, kdy zakrnělo spodní patro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 11.10.2017 11:53
Daník: Ja používam vápnik len vo forme postreku na listy. Osvedčil sa mi Florasin Calcium Plus - obsahuje kalcium 22% a bór 0,4%. Používa sa v koncentrácii 0,5-1,5% roztok. Zvyknem dávať 100ml na 10 litrov postreku. Ak je odroda s veľkým sklonom k pehovitosti, je vhodné začať s postrekmi už koncom júna. Aplikácia kalcia má preventívny efekt, ale aj ak ho dáte tak nie je záruka že plody nebudú pehovité. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika